Термінатор

11
1

Війська хоче ввести на Закарпаття «внутрішній» міністр Луценко

«З понеділка вводимо внутрішні війська  МВС, які почнуть відпрацювання території області», – один із перших пунктів, які, на думку міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, відновлять законність і правопорядок на Закарпатті. Наступні пункти передбачають, що ситуацію в області вивчить заступник міністра Михайло Клюєв. На це відведено місячний термін. Нині начальник закарпатського УМВС В.Чепак перебуває на лікарняному і наказом міністра відсторонений від роботи у зв’язку з реорганізацією управління МВС у Закарпатській області в Головне управління МВС. Напередодні приїзду на Закарпаття міністра, у понеділок першим заступником і виконуючим обов’язки головного закарпатського міліціонера було призначено колишнього першого зама із Дніпропетровська Павла Кононенка. 

 Відтак, сказав Луценко, якщо виявиться, що особисто В.Чепак не винен — він керуватиме нашою міліцією, але його «посилять заступниками», якщо ж ні…

 Також з міністерства прибудуть 50 працівників служби внутрішньої безпеки міліції, які перевірять весь особовий склад. Та вже замінено начальника УДАІ Закарпаття Олександра Яцканича. Його наступник — Петро Луцюк, який раніше був начальником штабу транспортної міліції Південно-Західної залізниці (Одеса).

 За словами Ю.Луценка, такі крайні заходи потрібні, бо на Закарпатті найгірші результати карного розшуку, нема протидії наркотикам, справ по хабарниках, а щодо нелегальної міграції затримань удвічі менше, ніж у Чернігівській області.  

 Натомість Віктор Чепак, зустрівшись з журналістами навів протилежні цифри. Він заявив, що «міністр внутрішніх справ цілеспрямовано переслідує мету звільнити начальника УМВС області та його заступників. 49 перевірок протягом року оголошених і біля 20 неоголошених не дали законних підстав для мого звільнення».

 Свій приїзд на Закарпаття Луценко «завуалював» під проведення колегії МВС з керівниками міліції 5 постраждалих від паводку областей.  Особливого терпіння слухати підлеглих міністр не мав — зокрема, звинуватив у формальності боротьби з нелегальними лісопилками. 

 Луценко зобов’язав міліціонерів до грудня ще кілька разів повторно перевірити лісопилки, дослідити використання коштів по лінії Держводгоспу, особливо на протипаводковий захист, видатки автодоріг і встановити стаціонарні пости (вкотре!) на дорогах, для відслідковування перевезень нелегально зрубаної деревини. Також за словами міністра, незабаром усі регіони знову відпрацьовуватимуть заїжджі «даішники».

 Хоча справжня мета візиту — таки спроба усунути (і вже не вперше!) непокірне керівництво обласної міліції. До цієї акції спробував «примазатися» і мер Ужгорода, який (у робочий час, та ще й напередодні Дня міста і опалювального сезону!) очолив похід вигнаних з кабінетів працівників міськвиконкому з транспарантами під стіни обласної міліції. Однак, «свої» ж, тобто нардеп Геннадій Москаль, який «асистував» Луценку у вояжі на Закарпаття, Ратушняка не впізнали. І Сергію Миколайовичу, довелося мовчки забратися геть…

 Напередодні приїзду міністра за поданням В.Чепака щодо законності розпорядження Ю.Луценка реорганізувати УМВС в Закарпатській області ГУ МВС, Закарпатський окружний адміністративний суд виніс ухвалу про призупинення дії цього наказу. Утім, слово голові Закарпатської ОДА Олегу Гаваші, який так прокоментував скандальну ситуацію: “ Начальника обласного управління міліції Віктора Чепака міністр Луценко не вперше знімає з посади. У липні він вже намагався це зробити, але не вдалося. Цього разу вирішив застосувати нову технологію – реорганізувати всю структуру заради зняття одного неугодного керівника.

 Аргументованих підстав для такої реорганізації нема. Під час колегії МВС у Полтаві Прем’єр-міністр України відзначила роботу закарпатської міліції. В області стабільно один із найнижчих рівнів злочинності: так, за підсумками 8 місяців область має найкращі показники – за рівнем злочинності у розрахунку на 10 тисяч населення ми на 2-му місці в державі. Крім того, згідно з нормативними документами МВС, головні управління можуть бути створені в областях першої категорії, тобто з чисельністю населення понад 1,8 мільйона чоловік. В нашій же області, як відомо, проживає менше 1,25 мільйона. Така реорганізація тягне значні фінансові витрати – за попередніми підрахунками понад 1 мільйон гривень. При цьому протягом року обласному управлінню щомісяця не вистачає близько 500 тисяч гривень на зарплату співробітникам. Думаю, міністру це добре відомо. 

  Зрозуміло, що міністерство має право на реорганізацію структурних підрозділів. Але це має відбуватися в рамках чинного законодавства. В даному випадку – явні порушення.

 Наскільки мені відомо, Закарпатський окружний адміністративний суд виніс ухвалу про призупинення дії наказу міністра внутрішніх справ про реорганізацію УМВСУ в Закарпатській області. Тож будь-які подальші дії міністра щодо зміни структури і керівництва є протизаконними.

 Я мав телефонну розмову з Юрієм Віталійовичем. Однак, крім загальних фраз, не почув якихось аргументованих доводів стосовно як реорганізації, так і зміни керівництва УМВС.

 Отже, спільно з головою ради Михайлом Кічковським ми направили телеграми Президенту України Віктору Ющенку та Прем’єр-міністру Юлії Тимошенко, в якій аргументовано виклали позицію обласної влади. І звернулись до керівників держави з проханням втрутитися в ситуацію і вжити відповідних заходів щодо припинення незаконних дій міністра внутрішніх справ. Телеграму направили і міністру внутрішніх справ».

 Вочевидь, Луценку, який стрімко дрейфував із соціалістичного табору під крильце Юлії Тимошенко, йдеться аж ніяк не про безпеку закарпатців (на наших вулицях нині не страшніше, ніж учора чи торік). Попереду — вибори, а рейтинг БЮТ, як відомо, стрімко падає, тому, напевно, вирішили, що всі методи хороші, у тому числі, можна спробувати і силами міліції захопити адміністративний (а може й економічний?) ресурс непокірної області…

Коментарі

Ф
федів

міліція активно приймала участь в мукачівських виборах буде приймати участь і зараз хто начальник того накази і будуть виконувати що тут дивного

Читайте також