
З кожним днем на вулицях закарпатських міст росте кількість нового та популярного транспорту - електросамокатів. Через зручність та мобільність на двоколісний "пересіли" як дорослі, так і діти. А у червні, в Ужгороді, взагалі з'явився перший сервіс прокату цього транспорту.
Українці дуже швидко звикли до такого транспорту, а доступна ціна дозволила придбати електросамокат навіть дітям. Вони стали активними учасниками дорожнього руху.
Редакція Mukachevo.net спробувала дізнатись у патрульних, скільки з початку року було зафіксовано аварій за участі електросамокатів, але, на жаль, патрульні відписали, що не виділяють окремо ДТП з електросамокатами.
"В Управлінні окремий облік щодо кількості дорожньо-транспортних пригод, що за участі електросамокатів, не ведеться...", - відписали у відповіді на запит патрульні.
Не дивлячись на це, можна згадати як мінімум 2 аварії, що трапились цього року на Закарпатті. У лютому 30-річний мукачівець, рухаючись на електросамокаті, на перехресті доріг в місцевому парку, не надав перевагу у русі жінці-велосипедисту. Внаслідок зіткнення 40-річна жителька Мукачева отримала травми та була доставлена до місцевої лікарні.
А 21 червня на проспекті Свободи в Ужгороді двоє підлітків на електросамокаті зіткнулися з автомобілем, коли переїжджали дорогу. На щастя, тоді внаслідок зіткнення ніхто не постраждав.
Опитавши кількох водіїв області, ті зазначають, що кермувальники електротранспорту дуже часто "перемикаються" з коліс на ноги, і навпаки.
"Спочатку він їде на узбіччі, а потім різко "стає пішоходом" і несподівано переїжджає пішохідний перехід", - поскаржився редакції один із водіїв.
І такі випадки не поодинокі. Електросамокат може розігнатись до 40 кілометрів на годну і більше, що робить його повноцінним учасником дорожнього руху, і начебто для їх водіїв мають діяти певні правила та відповідальність, але...
Як зазначили Mukachevo.net в Управлінні патрульної поліції Закарпаття, окремих визначених правил дорожнього руху для власників електросамокатів не існує в законодавстві.
"Інформуємо, що нормативно визначених правил які регулюють права та обов'язки користувачів електросамокатів чинним законодавством наразі не передбачено"
Так відповіли патрульні і додали, що "загалом для всіх учасників дорожнього руху правила руху визначені саме ПДР України, які затверджені постановою Кабміну. Та всі учасники дорожнього руху несуть відповідальність визначеним кодексом України про адміністративні порушення".
У статті на "Економічній правді" зазначили, що саме уряд відповідальний за Правила дорожнього руху. Щойно електротранспорт введуть в законодавче поле, Кабінет міністрів ітак матиме право детально регламентувати роботу самокатів.
Ще у серпні цього року уряд створив робочу групу, що працює над питанням безпеки користувачів легкого персонального електротранспорту. Група вже встигла розглянути відповідний Тимчасовий порядок, який напрацював радник прем’єр-міністра Дениса Шмигаля – Віталій Власюк.
До речі, нещодавно патрульні Закарпаття похвалились тим, що тепер деякі наряди патрулюватимуть на електросамокатах. Ці електросамокати поліцейським надала приватна компанія, яка взяла на себе й обслуговування транспорту.
Електросамокат є безперечно мобільним та екологічним видом транспорту, але важливо, щоб їх водії не створювали проблем для інших учасників дорожнього руху.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!