Бескидський тунель має удвічі збільшити потік поїздів через Карпати, який на сьогодні складає лише 42 на добу.
Принаймні, на це сподівається міністр інфраструктури України Володимир Омелян, який прогнозує відкриття тунелю вже до кінця 2017 року, а перший проїзд проїде весною 2018 року.
Mukachevo.net вирішило підібрати найвідоміші факти про будівництво та експлуатацію одного з найбільших тунелів України, який зводять на Бескидському перевалі, - природньому кордоні Львівської та Закарпатської областей.
Факт #1. Проект з будівництва тунелю стартував рівно 10 років. Саме у 2007 році розпочались перші проектно-вишукувальні роботи, розвідка рельєфу і геодезичні роботи з будівництва майбутнього Бескидського тунелю, які фінансував ЄБРР.
Факт #2. Довжина нового тунелю складе майже 2 км. А вірніше - 1764,5 м. У серпні 2013 року затверджено остаточний проект будівництва тунелю, а також безпосередньо стартували роботи на місці. До речі, ширина нового тунелю – 10,5 м, висота – 8,5 м.
Факт #3. Ціна питання - 102 мільйони євро. Будівництво нового Бескидського тунелю - міжнародний проект, який повністю фінансується за кошти Європейського Банку Реконструкції та Розвитку.
Факт #4. Гарантія експлуатації - 100 років. У цьому свого часу журналістів Mukachevo.net переконував керуючий будівництвом тунелю від компанії-підрядника "Interbudtunnel" Анатолій Ланін. До слова, старий одноколійний тунель ефективно експлуатується вже 130 років.
Факт #5. Нано-тунель. Новозведений Бескидський тунель обладнають спеціальними датчиками загазованості повітря і камерами відеоналдяту при в'їзді, виїзді та всередині. Встановлять спеціальні витяжки.
Факт #6. Стратегічне значення. Тунель стане частиною Пан’європейського транспортного коридору, який проходить територією Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини та України, а також об'єднує Європу з Росією.
Факт #7. Не найдовший в Україні. Двоколійний Бескидський тунель протяжністю 1764,5 м залишитися другим в Україні, після Лутугинського на Луганщині - 2063 м.
Свого часу, у листопаді 2015 року, ми побували на будівництві тунелю та побачили, як усе відбувається на власні очі.