Кактуси з різних куточків світу є у колекції ужгородського кактусиста. На балконі його квартири помістилося аж 400 екземплярів кактусів, які походять з різних кінців світу. Збирав він цю колекцію – 40 років свого життя. Ми подивились на його колючу колекцію і вам покажемо.
Володимир Димедчук людина з рідкісним хобі - він вирощує на балконі власної квартири силу-силенну кактусів. Влаштував їм там справжнісіньку теплицю. До магазину за саджанцями не ходить, а вирощує сам… із зернят. Почав займатилися цими колючими рослинами ще студентом, коли навчався у Харкові: «Перший посів зернят я робив 1 квітня 76-го року. За цей час я посіяв 1500 видів кактусів. Вживих у мене зараз є, через різні причини, до 400 видів. Вони усі різні», - розповідає закарпатський батько кактусів.
Коли кактуси зацвітуть Володимир усе фотографує і складає світлини у спеціальний альбом. Деякі починають квітнути вже у березні, а деякі у листопаді. Це залежить від країни походження колючої рослини. У колекції Володимира є ексклюзивні сорти, яких у природі вже не знайдеш. Ростуть кактуси досить повільно, більшості з них треба десятки років, аби вирости хоч півметровими: «Цьому кактусу вже десь 30 років, от уявіть собі: мініатюрний, але йому 30 років. І росте. От можете подивитись, оце бутони, а оце вже набирає бутони на наступний рік», – каже кактусист тримаючи у руках мініатюрний кактус десь 15 см заввишки. Ростуть кактуси як на узбережжі Мексиканської затоки, нижче від рівня моря, так і в Кордильєрах, на висоті до 5 тисяч метрів.
Одне із найважливіших завдань правильно підібрати землю для рослини. Кактусист змішує ґрунти, аби підібрати ідеальний варіант: «Наприклад, ці кактуси степові – для них одна земля. Оці, гірські – для них інша. Має бути більше примішків каміння, тут більше примішків торфу».
З тисячі насінин, що проросли, до наступної весни, доживає лише одна рослина. Це все через зимові негоди, каже Володимир.
Дружина, хоча й утримувати колекцію не допомагає, та поважає хобі кактусового короля. Він же, радіє й з того, що вона не сварить його за «колючу» колекцію.