Заробітчанам з України працевлаштуватися в Угорщині стало набагато складніше. Про це повідомив у Facebook власник агенції з працевлаштування Тарас Вакула.
"Угорщина прийняла рішення жорстко наповняти казну за рахунок трафіку заробітчан. Систематичним стало штрафування неофіційних бусиків перевізників на суми з п'ятьма нулями, чого не бувало, мабуть, за всю історію угорського кордону. Схема банальна, як в наперстках. Беруть окремого пасажира, ніби між іншим розпитують куди їде, для чого і чи дорого нині коштує доїхати до роботи. Людна розповідає яку суму заплатила перевізнику, і вуаля - на перевізника вже пишуть протокол, вся група застряє до ночі на кордоні і всіх, наче небезпечних злочинців допитують та дожимають підписати кляузу на водія", - повідомив Тарас Вакула.
Також він розповів про інші неприємні випадки. Наприклад, нещодавно пасажирів рейсових автобусів EuroClub з Австрії в Україну, які за проханням угорських органів змінили графік руху, було оштрафовано за порушення комендантської години. Адже автобус прибуває на кордон після 20.00, і всіх людей, які сідали на цей рейс на території Угорщини (тобто не транзитних пасажирів) оштрафували.
Також раніше, при виїзді з Угорщини з копією дозволу на перебування, але без картки ВНЖ поліція спокійно пропускала. Зараз, якщо немає на руках пластикової карти ВНЖ, а біометрія вже збігла, поліція жорстко штрафує, як за прострочку - на 50-60 тисяч форинтів, навіть якщо рішення про видачу ВНЖ уже на руках.
Хоча часто терміни видачі та друку карток постійно порушуються самою Угорською державою. Є випадки, що люди за півроку змушені їхати додому, а картка так і не прийшла.
"Почастішали випадки, коли заробітчани заїжджали на карантин, протягом 10 днів їх ніхто не перевіряв (інформація точна, бо коменданти готелів це підтверджують), а після отримання ВНЖ і прописки, на місце проживання приходить лист зі штрафом, ніби людина порушила карантин, і при перевірці її не знайшли за адресою.
Це все зміни, які відбулися буквально за останні кілька місяців, і для мене в цьому проглядається як чітка стратегія наповнення бюджету", - зазначає Вакула.
Також він повідомляє, що роботи в Угорщині для українців за останній час набагато менше ніж було раніше. Це зумовлено як спадом замовлень у підприємств через коронакризу, так і тим, що багато угорців залишились без роботи в інших країнах та повертаються на підприємства вдома.
"Добре обмірковуйте і готуєтесь до поїздки, бо якщо у вас не зростеться з роботою на місці, не факт, що зможете її швидко і без проблем змінити", - попереджає закарпатський підприємець.
Юристи великих агенцій знайшли спосіб притягнути до відповідповідальності тих людей, які приїхали на роботу, відсиділи карантин за рахунок роботодавця і вирішили перейти на іншу.
Окрім відмови у отриманні ВНЖ деякі з них отримують тепер заборону на в'їзд в Угорщину від 1 до 3 років.
До того ж, угорські прикордонники стали прискіпливіше перевіряти документи. Все частіше при перетині кордонів просять пред'явити додаткові атрибути трудового емігранта, а саме угорський податковий номер та страхову картку.
Отже, радить: якщо ваш роботодавець ще не видав вам на руки такі документи, попросіть його це зробити.
Дуже часто просто на кордоні робітникам влаштовують справжній допит: куди їдеш, що будеш робити, точна адреса проживання, яку зарплату будеш отримувати, як називається агенція, хто роботодавець. При найменших сумнівах можуть запросто розвернути увесь бус.
Висновок: перед виїздом з України варто уважно вивчити всі документи за якими подорожуєте на роботу за кордон.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!