Угорський «Карпатський експрес» тягнув український локомотив (ФОТО)

119
6

Закарпаттям проїхався угорський «Карпатський експрес» (Karpatalja Expressz), який вже втретє рушив у дорогу по території чотирьох країн Карпатського басейну, що належали колись Австро-Угорській монархії.

7 вересня 2012 року потяг, який ще має неофіційну назву «Ностальгія», вирушив за маршрутом Будапешт – Дебрецен – Сату-Маре(Румунія) – Неветленфолу – Виноградів – Берегово – Чоп (Україна) – Прібенік – Словенске Нове Место(Україна) – Мішкольц – Будапешт. Потяг складався з шести вагонів та вагону-ресторану.

Насамперед цікава ця подорож для людей старшого віку, деякі з них ще пам’ятають часи «Великої Угорщини». Угорці на Закарпатті відвідали мистецьку галерею у селі Пийтерфолво (Петрово), біоферму у Ботарі, де їх пригощали натуральними продуктами. Пасажири «Карпатського експресу» також завітали на ІІ-й Фестиваль угорців Верхньої Тиси, який організувало консульство Угорщини в  Берегові.

У неділю, 9 вересня, «Карпатський експрес» прибув на залізничну станцію Берегово. Тут їх чекав шкільний автобус, що відвіз всіх бажаючих у місто. Зокрема цього дня на будівлі архіву Закарпатськоїреформатської єпархії за участі єпископа Шандора Зана Фабіана відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки одному з натхненників проекту «Ностальгія» Ласло Сючу.

Угорський 017 NOHAB по території Закарпаття тягнув наш локомотив. Адже іноземні локомотиви не мають права руху по Україні. Угорські туристи ласували українськими солодощами, купували пиво.

Остання зупинка на Закарпатті – місто Чоп. Тут запланована благодійна акція – угорці подарують місцевому дитячому садку спортивний інвентар – м’ячі та велосипеди.

Подорож угорським «Карпатським експресом» коштувала, в залежності від класу вагона, недешево – від 40 000-50 000 форинтів (1400-1750 грн.). Однак, як повідомив провідник, всього десять місць у потязі залишилися вільними.  У вартість входив власне проїзд, а також проживання, напівпансіон і туристичний збір.

Наступний «ностальгічний» потяг знову прибуде на Закарпаття з Угорщини лише через рік.  

Коментарі

А
Адольф

и разница в вагонах

P
post

Но разница колоссальная - как выглядит их тепловоз и как выглядит наш...

М
М62

Все правильно - луганьский М62 (на 5-й фотці) тягне угорський М61 (на 2-ій фотці).

Ч
читач

тут на фото - http://ru.wikipedia.org/wiki/М61_(тепловоз) Луганський http://ru.wikipedia.org/wiki/Тепловоз_М62 читайте вікіпедію )

М
М62

Istvan, учи матчасть! В Венгрии тепловоз получил обозначение серии М62, которое позже стало применяться и в Советском Союзе. Тепловоз М62 строился на Луганском тепловозостроительном заводе и поначалу поставлялся только в социалистические страны. В 1961 году Венгерские железные дороги закупили у шведской фирмы NOHAB 20 тепловозов «Di3» мощностью 2000 л. с., которым дали обозначение M61.

I
Istvan

М62 - це угорський локомотив.

Читайте також