Придбати вино на Закарпатті не проблема. Воно тут на різний смак та гаманець. Від кількості пляшок з благородним напоєм ломляться полиці в магазинах. Можна купити півторалітрову пляшку з під мінералки з "кисляком" від сусіда.
Ризикнути придбати вино просто на дорозі. Чи посмакувати натуральним продуктом від професійних виноробів. Як же розібратися де хороше вино, а де отрута та як обрати "своє", нам розповів винороб зі стажем Іван Урста.
— Хороше вино не може коштувати 40-50 гривень за літр. Ціни на якісний продукт починаються від 80 гривень. Чим краще та смачніше вино, чим більше йому років, тим воно відповідно дорожче.
Процес створення вина починається від посадки куща. Потрібно обрати для нього хороше місце, доглядати, підрізати, вчасно зібрати, вичавити та створити з нього продукт.
У пана Івана кількадесят видів вина власного виробництва: "Чорний принц", "Дорнфелдер баррік", "Кейкфранкош баррік", "Сапераві", "Черсегі", "Унікум", "Каберне", "Берегі асу" та інші. На питання, яке вино улюблене в самого господаря, він відповів - всі.
— Кожна пляшка вина мені, як дитина. Серед них не може бути менш чи біль улюблених. Кожна для мене дорога.
Ціни на якісне домашнє вино коливаються від 100 до 250 гривень за пляшку. Чим вино старіше, тим воно дорожче. Та сам винороб каже, що витримувати напій по 30 років зараз на Закарпатті немає сенсу. Його вартість буде високою, а попит низьким. Найбільш популярні в нашому краї вина 2,3,4 річної витримки.
Щоб знайти "своє" вино потрібно продегустувати кілька видів напою. Саме продегустувати, наголошує винороб, а не напитися.
— Я серджусь коли хтось п'є вино просто, щоб напитися. Знаєте й до мене приходили такі туристи, які казали - наливайте все що горить. Це неправильно. Вино благородний напій і споживати його потрібно теж гідно. Є такий вислів - стане вино ліками чи отрутою визначає його кількість. Тому, варто пам'ятати, добре все, що в міру. Вчені дослідили, що користь цей напій приносить, якщо споживати не більше
400 мілілітрів у день для чоловіків та не більше ніж 200 для жінок.
В невеликих кількостях натуральне "живе" вино допоможе організму розслабитись та впоратись зі стресом, позбутись холестерину та зміцнить імунітет.
Також радимо прочитати попередні матеріали цієї серії про традиції виноробства, псевдо виноробів та важкий для виноградарів 2020-ий рік.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!