Вітряки на Руні: Громадські слухання пройшли з порушеннями і нефахово - "на хлопський розум" (ФОТО, ВІДЕО)

58 11

Вчора, у Тур'ї Реметівській громаді на Ужгородщині, відбулися слухання щодо розміщення вітротурбін на високогір'ї Карпат, а саме на полонині Руна. У приміщенні сільського Клубу зібралося чимало місцевих мешканців, закарпатців з навколишніх міст і сіл. Серед них були й громадські активісти, туризмознавці, екологи, журналісти та науковці.

Слухання відвідав кореспондент Mukachevo.net, який зазначив, що всього зареєструвалося 156 учасників.

За словами експертів та правників, на цьому громадському обговоренні присутні мали розібрати детальний план території вітропарку на полонині Руна.

Натомість все засідання і виступи представника забудовника та керівника підприємства "Вітропарки України" перетворився на презентацію переваг наявності такого вітропарку на території Тур'ї Реметівській громади.

Серед переваг — надходження до місцевого бюджету, а саме 3% від проданої електроенергії, що складе до 45 мільйонів гривень на рік при наявності 30 вітротурбін, про це зазначив керівник «Вітропарків України» Владислав Єременко.

Створення робочих місць для обслуговування, хоча це лише 30 працівників, яких інвестор обіцяє залучити з громади.

Та орендна плата за землю, яку мають затвердити депутати на сесії.

Цікаво, що про якісь суттєві недоліки, інвестор та його представники не дуже мали бажання розповідати. На всі питання про вплив на флору, фауну, мережу підземних вод та шкоду для людей - відповідали, що все у нормі. Відсоток негативного впливу у межах похибки.


Читайте також: Барник: Я не проти вітряків, але маю безліч питань про їх розміщення на полонині Руна.


А як налаштовані мешканці Тур'ї Реметівській громади? На слуханнях вони озвучили свої аргументи «за» та «проти».

Перші звучали переважно в розрізі фінансових надходжень, розвитку громади, створення робочих місць та перспектив для території. Другі наполягали на шкоді для довкілля, ризику знищення полонини Руна, альпійських лугів та яфинників.

"Ми сьогодні зібрались обговорити детальний план території і частину того детального плану зі звітом стратегічної екологічної оцінки. На жаль, ми не побачили ні детальний план, не побачили схеми які нас цікавлять, ми не побачили звіту екологічної оцінки. Лише людей, які будуть виконувати наступний етап, якщо буде пройдений цей. Це зовсім різні процедури", - зазначила на слуханнях Оксана Станкевич, кандидат біологічних наук, експерт з охорони лісів та лісового господарства.

Мешканці прилеглих сіл до полонини добре пам'ятають, як у часи радянського союзу були спроби звести військовий об'єкт на Руні і до яких наслідків це призвело. Тож вони побоюються, що тут може бути така ж історія і вони втратять навіть ту привабливість, яка ще зберігається після втручання за часів СРСР.

Виконавчий директор ЗРВ АМУ Олег Лукша навів аргументований приклад Міжгірської громади, яка виступила проти будівництва вітряків і зосередилися на розвитку туризму.

До речі, він має значно вищий потенціал для фінансових надходжень до бюджету громади.

"Я не знаю, на скільки легітимними можна вважати ці громадські слухання, адже вони були не по суті!", - додала Оксана Станкевич.

Загалом, на слуханнях, презентації практично всіх учасників зійшлися на тому, що вітряки потрібні, їх можна і варто встановлювати на території громади, але не на полонині Руна.

Але для цього спочатку інвесторам потрібно розробити, заміряти атлас вітрів, щоб точно розуміти, де яка сила вітру і де можливо встановлювати ВЕС.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

R
Rusin

https://www.idnes.cz/brno/zpravy/vetrniky-slovensko-odpor-jizni-morava-rohatec-petrov-sudomerice.A240216_165600_brno-zpravy_krut?zdroj=patro Не ви єдині.

Д1
до 10:43 і 10:27

Спочатку подивися яку "красу" наробили місні васьки-ваньки-мішки з бензопилками, і яке "мальовниче" болотяне місиво вони уралами наробили.

КП
Краса Полонини

Люди, не допускайте цих 'інвесторів' на наші полонини!! 45 млн. та 30 працівників з громади. Сміхота... Геть від нашої природи!!

КЗ
Краса Закарпаття

Люди добрі, Закарпатці-земляки, не допускайте ніяких 'ділків' на нашу Срібну Землю! Вони обіцяють нині мільйони, а завтра що там буде ??? Геть тих брехачів!!! Не можна допустити їх газдувати у нас! Екологія, краса та природний процес в біосфері гір мають бути недоторканими! Ми повинні зберегти та відстояти НАШІ пріоритети.

Р
Раковлянин

Це були не громадські слухання, а якиїсь цирк. Девіцька бігала як скажена і вихоплювала від виступаючих мікрофон, інвестори не відповіли ні на одне питання. Вони думали, що приїхали розмовляти із неграмотними селюками, а може нас їх так представила девіцька із грициком. Грицик тамзайшовся як дебіл, кричав і матюкався, майже вже маразм за себе дає знати. Коли всі наші владні генерали обиралися, то обіцяли гори і доли, але як прийшли до влади то не бачать розвиток нашого краю без краматорських, які хочуть правдами і неправдами відібрати у нас нашу полонину. Якиїсь дідо запропонував зробити якусь комісію . Це людина із їх інтернату, навірно. Бо кому в голову прийдещоб одна людина із села рішала за все село . Хочу побажати нашій владі трошки вже подорослішати і не сприймати людей за бидло, бо люди можуть поставити питання про недовіру голові ОТГ. І не поможуть їй ті 500 гривень що розносили за Девіцьку. Можу це доказати бо мій рідний брат отримав ці кошти і готовий підтвердити це привселюд

К
Карпатознавець

Залиште Карпати у спокої для нащадків природу

Д
Дс

Ви того дiтвака бiля карти бачите? Вiн мало потерянний ... Уткiть вiн знае про Закарпаття? Майже через Солотвино або Дiдово

Д
Дс

Се не хлопський , се дiтваки бавляться .. А то шо пи.. то не маячня , - то х...Я .

*
*****

Вітряки на полонині Руна - це злочин проти природи і громадян!

L
Luminox

ганьблюся позвідати, але хотів би знати шо там за об?єкт планували за радянських часів і до яких наслідків це привело --- треба повісти людьом шо там було, а то ви заінтриговали вшиток нарід

1
1

Суки все не нажеруться

Читайте також