Вступна лихоманка на Закарпатті добігає кінця

11
8

До завершення вступної кампанії залишилися лічені дні, адже після 31 липня прийом документів від абітурієнтів буде припинено.

За матеріалами ІС Конкурс, на Закарпатті цього року можна навчатися в 35-ти вишах, більша частина  яких розташована в місті Ужгород.  Є серед них багато закладів-привидів, куди не було подано жодної заяви. Ринок витісняє слабших.

Найбільшою увагою абітурієнтів користуються 3 заклади, а саме Ужгородський національний університет, Мукачівський державний університет та Закарпатський художній інститут.

***

УжНУ стабільно залишається найбільш популярним університетом області. Цьогоріч сюди було подано майже 15 тисяч заяв. У першу чергу це пов’язано з включенням до його складу популярного раніше Закарпатського державного університету. Втім заклад наводить окрему скориговану статистику по бакалаврату. У порівнянні з минулим роком кількість таких заяв зросла більш ніж на одну тисячу.  Крім того значний відсоток вступників вже залишив оригінали документів у ВНЗ, а тому керівництво університету налаштоване оптимістично щодо чисельності майбутніх першокурсників.  

Які ж спеціальності лідирують цього року? Як зазначає проректор з науково-педагогічної роботи Роман Офіцинський, вражаючим є конкурс на державні місця за спеціальностями «правознавство», «фінанси та кредит»,  «геодезія, картографія та землеустрій», бо кількість заяв тут значно переважає над кількістю бюджетних місць. Середній конкурс по університету складає 8 осіб на бюджетне  місце. Тим не менше остаточні дані буде відомо лише по завершенні вступної кампанії, адже вступники мали право подавати заяви на 3 факультети в межах університету і більшість з них таким правом скористалися.

Щодо держзамовлення, то конкуренція тут є значною. Бали претендентів на безкоштовне навчання  коливаються в межах 750-800 балів. Керівництво університету зорієнтувало деканів, щоб вони переконували таких абітурієнтів залишатися саме в цьому закладі, оскільки в УжНУ плекають амбіції перетворитися на дослідницький університет, а отже є потреба якісного складу студентів, і не лише з України, але й з країн Європейського Союзу.

До слова, минулого року з дев’яти студентів-двохсотбальників, семеро залишилися в Ужгородському національному університеті.

Цьогоріч же за підтримки Вищої школи м. Скаліце завершується монтаж мультимедійного комплексу вартістю в 300 тисяч євро, який дозволить одночасне проведення лекцій на більш ніж 12-ти площадках у різних країнах світу. Введення нових інформаційних технологій, а також підвищення вимог до викладацького складу покликане привабити до університету більшу кількість розумних студентів.

Крім випускників нашого краю навчатися в УжНУ виявили бажання також жителі сусідніх областей. Найбільше їх на медичних спеціальностях, оскільки кількість бюджетних місць на них цього року значно збільшена. Вплинуло на такий приплив студентів також значне зменшення вартості навчання (на деяких факультетах аж на 30-35%). Також зголосилися провести на базі університету  дослідження для своїх магістерських робіт 2 студенти Оломоуцького університету, що в Чехії.

Цьогорічним новаторством університету є введення магістратури за спеціальністю «Державна служба».  Хоча пройшло лише 2 тижні з моменту її введення, вже є достатньо людей для навчання на бюджетній основі. У 2013 році вже вдруге університет приймає документи для отримання так званого подвійного диплому, що є результатом співпраці з Центральноєвропейською вищою школою у м. Скаліца (Словаччина). Цей напрям також користується значною увагою студентів.

2013 рік став другим роком апробування електронної системи подачі  заяв. Керівництво УжНУ зазначає, що повністю цією системою задоволене.

***

Натомість у приймальній комісії МДУ кажуть, що студенти іноді допускають помилки при користуванні нею. Тим не менше система електронного вступу значно спростила процес подання документів, а також є зручною для абітурієнтів, оскільки вони можуть відразу прослідкувати свою позицію в рейтингу.

Щодо МДУ, то  тут найбільший конкурс прослідковується за спеціальностями «Дошкільна освіта»,  «Початкова освіта», «Практична психологія» та «Туризм». Конкурс складає в середньому 100-150 заяв на 30 місць.  Популярність їх пояснюється тим, що вступники на педагогічні спеціальності переважно з сільської місцевості і працевлаштовуються за місцем проживання. «Практична психологія» – молодий напрям, фахівців у цій справі поки мало, а отже є перспективи вдалого працевлаштування. Щодо «Туризму», то необхідність таких професіоналів на Закарпатті не викликає жодних сумнівів. 

Всього ж до МДУ станом на 17 липня цього року було подано майже 3 тисячі заяв, а середній конкурс на бюджетні місця  склав 5 осіб на місце.

***

В ЗХІ ж панує творча атмосфера. І творчий переполох. Специфіка цього закладу передбачає іспити з рисунку та живопису, що по суті є профільними. Вони відбудуться наступного тижня після завершення прийому документів.   А тому зараз в останні дні черга до приймальної комісії  залишається досить великою.

Щодо найбільш популярних спеціальностей, то це переважно різні види дизайну, як от «Дизайн інтер’єру», «Графічний дизайн» та «Живопис». Середній конкурс на бюджетні місця складає десь 1 людина на місце, хоча на деякі види дизайнерських спеціальностей він сягає 5 осіб на  місце. Поряд з цим такі напрямки як декоративно-прикладне мистецтво користуються досить низькою популярністю у вступників.

Всього ж станом на 17 липня до ЗХІ було подано понад 100 заяв, з них половина оригінали.

Зарахування абітурієнтів на денну форму навчання за державним замовленням відбудеться 11 серпня, за контрактом – не пізніше 25 серпня.

Коментарі

Ф
Федька

Це все наслідок руйнівної Болонської системи, хазяї якої хочуть опустити рівень слов"ян, зокрема українців, нижче плінтусу. Глобалістам (назвемо їх так) не потрібний конкурент у вигляді здорової освіченої української нації. Виникає питання, куди дивиться охрєнітєльно "патріотична" "Свобода"? Вона дивиться туди, куди їй вказують закордонні спонсори.

1
111

Магіст, так и должно быть.

М
Магіст

До 111. Я пробував. Червоний диплом без хабарів. Але досить багато вчився.

1
111

стороння, а вы учиться пробовали?

А
Артем

Корупція є повсюди. Але в УжНУ, якщо хочеш вчитись, то можна отримувати відмінні оцінки без всіляких хабарів.

В
Випускник

Стороння, не повірите. Бувають навіть безкоштовні держекзамени і магістерські дипломні роботи. Щоправда, доводиться вчитися.

С
стороння

УжНУ -найкорумпованіший навчальний заклад.Студенти хай налаштовують своїх батьків на те,що безкоштовних сесій не буває.

А
абітур

Особливо надихає, що від УжНУ вступну кампанію коментує людина, яку нещодавно затримували за хабар. УжНУ в першу чергу потребує якісне керівництво, а нинішнє просто уяви немає ні про освіту, ні про науку

Читайте також