Вибори 2012 на Закарпатті: угорська інтрига

16
9

Обидва представника угорської громади Закарпаття – від двох непримиримих організацій UMDSZ (Іштван Гайдош) та KMKSZ (Міклош Ковач), що перед кожними виборами успішно «трансформуються» у політичні партії – знову ризикують не потрапити до лав українського парламенту.

Міський голова Берегова Іштван Гайдош офіційно домовився з Партією регіонів про підтримку їхнього кандидата, що йде по «угорському» мажоритарному округу і отримав 74-е місце у списку. А Міклош Ковач вирішив вступити у бій з «важковаговиками» – головою облради Іваном Балогою (Єдиний центр) та заступником губернатора Іваном Бушко (Партія регіонів). І цей бій обіцяє бути досить запеклим. Звісно, якщо хтось з претендентів на мандат завчасно не зійде з дистанції...

З 1994 до 2002 року представники закарпатської угорської громади потрапляли до Верховної Ради. У 1994-му це був Микола Товт, у 1998-му – Міклош Ковач, у 2002-му – Іштван Гайдош. Слід зазначити, що на парламентських виборах 1998 року Центральною Виборчою комісією був створений 72 виборчий округ з центром у Берегові, більшість виборців у якому є саме угорці. Цього року при формуванні мажоритарних округів угорський електорат Закарпаття практично «розпорошили» між чотирма округами. Вочевидь, що це було зроблено на руку кандидатам-представникам від Партії регіонів.

Але Міклош Ковач не втрачає надії. Зокрема, 21 липня у Вілоку, голова KMKSZ в черговий раз висловив жаль з того приводу, що ЦВК не надало дозволу для організації угорського виборчого округу на Закарпатті. Однак порадив угорцям не впадати у відчай і закликав «діяти так, аби нам не було соромно перед нащадками».

Утім, вступаючи у боротьбу за парламентське крісло, він усвідомлює, що проти нього можливо будуть застосовані також і «брудні» технології. Міклош Ковач добре пам'ятає вибори-2002. Тоді голосування на деяких дільницях округу були визнані недійсними, також поразку представника KMKSZ зумовило балотування його «двійника» фермера М.І. Ковача, який набрав 8,04 % голосів виборців. Що і вплинуло на кінцеві результати.

Тому в нинішній боротьбі за мандат виключати присутність «двійників» також не варто. При чому не лише Ковача, а й Балоги та Бушко. За кожним із кандидатів стоять власний електорат, партійні та фінансові ресурси, хоча соціологія показує відчутну перевагу кандидата від Єдиного Центру, – тому боротьба скоріш за все буде йти буквально за кожний голос.  

Нещодавно Міклош Ковач, виступаючи на конференції KMKSZ, досить скептично висловився щодо практичної імплементації у життя так званого «Закону про мову».  Оскільки цей закон, на його думку, не буде пристосований до повсякденного життя. 

«Я привітаю цей закон лише тоді, коли побачу, що у прокуратурі та суді будуть шукати угорськомовних співробітників для відновлення паритету», – зазначив він. Також Міклош Ковач сказав, що політична ситуація на Закарпатті ускладнюється стосунками між Єдиним Центром та Партією регіонів, між якими наразі «ні війни, ні миру». Однак сподівається на те, що їхні протилежні погляди нададуть шанси саме представнику KMKSZпройти в український парламент.

Міклош Ковач визнав, що KMKSZ також пропонували місце у 6-ому десятку партійного списку (вочевидь, Партії регіонів), однак  керівництво угорської партії від такої пропозиції відмовилося.  І висловив сумнів щодо проходження у парламент Іштвана Гайдоша, оскільки 74 номер у Партії регіонів може виявитися «непрохідним». На думку Міклоша Ковача, інформація про факти корупції (з боку міської влади міста. – авт.) щодо будівництва аквапарку в Берегові вказують на те, що лідер UMDSZ нині дуже потребує будь-якої підтримки  українського уряду.  Тому Міклош Ковач вважає, що боротися за крісло в парламенті слід, адже «хто не бере участі – той не перемагає».  

Тим паче, 17 серпня на Іштвана Гайдоша чекає чергове випробування: на цей день призначено сесію міської ради. А там, згідно судового рішення, має розглядатися питання про недовіру міському голові. Тому інтрига в «угорському» окрузі лише набиратиме обертів.  

Але на думку українського видання «Коментарі» – питання хто переможе в 73-му окрузі залежить від того, кого буде визнано у краї «більшою владою» – Балогу або Ледиду. Так само було на місцевих виборах. А угорці, як зазначає видання, «як і раніше залишаться розколотими, що безсумнівно дозволить перемогти Балозі».

Однак наразі жоден з місцевих аналітиків не може дати чіткий прогноз: хто все-таки переможе у 73-му виборчому окрузі.  

Коментарі

SS
Sasha Sasha

а чого венгри лиш з ПРодажними дебілами дружать!То з януковичем,то з балогою!Невже така талановита нація добровільно сама себе здатна знищити?Чи може лідери в них не ті?

ДА
До Ані

А заганялка вже виросла!?

Z
Zoltan

Представитель КМКС-а не числится ни в одном списке. УМДС не выставляет кандидата ни в одном округе. Венгры во всех округах могут спокойно проголосовать за кандидата от КМКС. Все венгры могут спокойно проголосовать за список ПР, где кандидат от УМДС, тем более, что единстванная партия которая относится позитивно к проблемам нацменшинст. Чисто теоретически не должна быть никакой войны!

2
2Аня

У Вас є якісь причини до мадярофобії? Ви вважаєте угорців недолюдьми? Може, таких як Вас, треба зібрати разом і відправити додому через перевал?

T
trefi

зато мадяри на олімпіаді у першій десятці (9 місце), а україна яка по населенню 5 разів більша всього 14. і тут мадяри обійшли нас...

А
Аня

Мадяри - вони такі. У резервації їх пора загнати разом із Балогою, хай вони там його собі вибирають скільки хочуть!

В
Вітя

Так, я пам'ятаю як на попередных виборах МАДЯРИ продалися ЭЦу. Пам'ятаю як цілувалися і ручкалися із Любімовим. Так що думаю Балога опять домовився та зробив собі технічного кандидата.

Ш
Шандор

Брати Мадяри давайте покажем что ми сила!!!!!

Н
Настя

Слив интервью Турчинова от Анонимусов. Он в грош не ставит Яценюка и Тягныбока и не советуется с Тимошенко. http://polemika.com.ua/news-95047.html

Читайте також