З настанням спеки відпочити на воді у Закарпатті практично ніде (ФОТО)

51
2

В Ужгороді немає жодної облаштованої ділянки для купання, а у Закарпатті таких ділянок усього 8.

Дощі потрохи відступили, запекло сонечко і люди ось-ось потягнуться з килимками та надувними матрацами до води, на пляжі. На пляжі, яких у нас, на Закарпатті, не нарахуєш і десятка… Тому що де не кинь – можеш і грибок підхопити, чи кліща знайти а чи просто довкола тебе будуть бруд, пляшки, старі гілляки та ще різний мотлох, який аж ніяк не скрасить відпочинок. Та вочевидь, мало кого з закарпатців це хвилює і старе добре Невицьке – одна з топових зон відпочинку ужгородців не одного десятиріччя – це добре ілюструє.

Попри відсутність туалетів та жахливу забрудненість, там працюють генделики, діє станція з човнами, гримить музика… І браку у відпочиваючих там нема…

Те з чим вступає у літо-2013 край у плані пляжів і безпечного відпочинку на закарпатських водоймах? Ми взяли до уваги три складові цього питання: спитали думки санепідеміологів, рятувальників та особисто мера Ужгорода Віктора Погорєлова.
Начальник головного управління Держсанепідслужби у Закарпатській області  Володимир Маркович:

- На превеликий жаль, у нас погоджено небагато місць, бо немає відповідного благоустрою. В нас погоджено порядка 7 організованих ділянок і в тому числі й в Ужгороді на радванському кар’єрі, на Берегівщині в селі Дідово. Ті басейни, які зараз відкриваються в кількох відпочинкових місцях, теж погоджені нашою службою. Це термальні басейни Косинського куща. Є питання до термальних басейнів у Берегові, але вони працюють і там проводяться усі заходи для того, аби була налагоджена нормальна робота басейнів.

Зараз у весняно-літній період є загроза захворювання на кліщові бореліози, лептоспіроз та глистові інвазії. В місцях відпочинку, не погоджених нашою службою, люди можуть підхопити такі неприємні сюрпризи. Зони, які ми перевіряємо і знаходимо в піску чи ґрунті яйця цих паразитів, коли виявляємо не облаштовані ділянки, на кущах знаходимо кліщів-переносників кліщового енцефаліту – такі ділянки для відпочинку ми не дозволяємо.

Без загрози отримати якісь інфекції в Ужгороді люди можуть піти відпочивати на кар’єрі, у Берегівському районі це Дідовське озеро та Косинські термальні родовища. Інші місця відпочинку наразі нами розглядаються, як-от в Ужгороді ми поки що не погодили ділянку відпочинку на Ужі, -- каже пан Маркович.

Трохи моторошно стає, коли подивитися на відпочинок на пляжі з цього боку. Та йдемо далі. Що скажуть і де порадять відпочивати рятувальники?

Начальник управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області  Мирослав Щербей слушно каже, що це питання постає в нас далеко не перший рік і безпека відпочинку на воді – не пусті слова.

- Минулого року на воді загинуло 37 чоловік. На сьогоднішній день належний облік та паспортизацію мають лише 8 місць масового відпочинку на воді: 6 пляжів у Тячівському районі (зона відпочинку «Едем») та по одному в Хусті («Силоамські купальні») та в Берегові (ТОВ «Бумеранг») та на Виноградівщині (зона відпочинку «Чорна гора»). Нашими підрозділами, водолазами обстежене дно цих водойм і ці зони отримали наш дозвіл на відкриття купального сезону.

Та це не значить, що в цих місцях не виникнуть ті чи інші проблеми, які можуть призвести до загибелі людей. У цих місцях все облаштовано для того, аби не виникло трагедій. Сподіваюся, цього року там не буде неприємностей, там постійно чергують інструктори. Більше місць, придатних для безпечного відпочинку на воді, крім тих, що я назвав, у Закарпатській області нема (!).
Сумно зітхаємо. І звертаємося з питанням: «А що ж Ужгород? Де відпочити ужгородцям?» до Віктора Погорєлова, міського голови обласного центру. Мер був лаконічний:

- Міська рада не буде облаштовувати Радванський кар’єр, це заборонене місце для купання і ми не можемо узаконювати те, що не признано зоною відпочинку. Конкурс на облаштування водних зон відпочинку оголошено вже давно, та ще ніхто навіть не поворухнувся, щоб подати якісь проекти. Загалом в Ужгороді визначено три зони відпочинку. Облаштовуватися вони будуть тоді, коли з’являться бажаючі це зробити.

Ось так. Тому, мабуть і залишається в нас усього три (що теж немало) варіанти безпечно покупатися та поплавати: їхати на Берегівщину/Тячівщину/Хустщину у згадані Мирославом Щербеєм зони відпочинку, за гроші йти плавати в один із басейнів, що діють у готелях, або ж перетинати кордон із сусідніми Угорщиною чи Словаччиною і вже там досхочу відпочити в тамтешніх аквапарках.

На Закарпатті у спеку безпечно відпочити нема де.
 

Коментарі

М
ммдааа...

ой бля!! наша санепідерстанція обстежила дно у Дідові!!! ? ... перші три метра дна з берега глянули вупили по сто по штуцеру у карман і домічки. БРАВО!!!

П
п

я ще прошлого року говорив Михайлові у райраді про викиди масово мусора в р. Латориця кожного тижня по 35 тон. і хто викидає, номер машини,і що ? А цього року кожен будинок, розташований по вулицях біля р.Латориця вивів каналізаційні труби прямо в р. Латорицю, і всі знають, всі купаються, так може вода смачніша, я не купаюся, і своїм дітям не рекомендую, показав їм фото і відео як скидують із санаторії шприци використовувані, вбиті тварини, та інше... самі люди собі шкодять, а жаліються на владу, що Янукович із Азаровим прийшли та й наметали вам мусор, хоча в деякій мірі вони винуваті, треба так наказати ту людину, щоб іще 5 покоління боялося викинути мусор, як це зробили в Німеччині 1926 р. і по нинішній рік так бояться.

Читайте також