Закарпатка, яка працює зараз медсестрою в Італії, розповіла, як перехворіла коронавірусом

24
11

46-річна уродженка Ужгорода Ярослава Вишневська працює медсестрою в реанімаційному відділенні лікарні Humanitas Gavazzeni у місті Берґамо (Ломбардія).

Це регіон, який останні дні є епіцентром летальних випадків через коронавірус. У інтерв’ю Радіо Свобода жінка розповіла, як заразилася та перемогла коронавірус.

– Перші симптоми хвороби я відчула 8 березня. Була сильна слабкість у тілі, наступного дня температура 38,3. Попередила на роботі, але сказали виходити. Вже у відділенні (при вході і виході нам міряють температуру) при реєстрації мала 38,7. Мене відразу відправили у відділення швидкої допомоги і прокапали, – розповідає Ярослава.

За її словами, вони з колегами відразу усвідомлювали,  що заразитися коронавірусом для них є неминучим процесом, бо вони постійно працюють з хворими на COVID-19.

– Ми з першого дня знали, що це неминучий процес, бо ми на такій роботі. Немає куди діватися. Звісно, вживали заходів убезпечення, одягали захисні скафандри, шапки, маски. Та зараження нереально уникнути. Просто невідомо, коли і кого з нас у лікарні це застане, залежно від імунної системи кожного.

Ярослава також розповіла, як проходило її лікування від коронавірусу:

– Мені збивали температуру і прокапали потужну дозу антибіотиків. День мене тримали у лікарні і ввечері сказали йти додому лікуватися, бо тоді вже місць у лікарні не було, хворі лежали у коридорах. Тим паче, якщо у мене не було важких проблем з диханням, бажано в такому стані лікуватися вдома, мені не потрібні були апарати для підтримки дихання.

– Щоб збити температуру, кожні шість годин п’ю парацетамол, і виписали антибіотик на 10 днів. Вже не маю температури, я почуваюся краще. Перший раз вийшла на вулицю 19 березня, щоб купити продукти і ліки для чоловіка. Він уже тиждень лежить з температурою 38,7, і не можемо збити. У нього також вірус.

За словами Ярослави, спершу в Італії ніхто не міг собі уявити, що ситуація з коронавірусом переросте в таку трагедію в країні:

– Спочатку ніхто особливо не брав до уваги поради китайських лікарів. Ми бачили на картинках, думали, що рано чи пізно воно дійде до нас, але повного усвідомлення небезпеки не було. Ніхто не був готовий до такої надзвичайної ситуації. Ми й не знали, як правильно поводитися з такими хворими.

Щодня з дирекції нам повідомляли нові вказівки щодо нашої поведінки та одягу. Перші дні ми були без окулярів, без масок та інших захисних аксесуарів, потім сказали обов’язково захищати очі, обличчя, голову і шию.

Ярослава Вишневська підтвердила думку про те, що найбільше страждають від коронавірусу літні люди:

– Так, відсотків 70 – це люди похилого віку. Вони дуже вразливі. У багатьох ниркова недостатність чи інші патології серця або печінки. Вони фізично не витягують, дуже слабка імунна система. Ось мій чоловік ще й не такий старий, 48 років, і вже сьомий день не можна збити температуру, постійно на контакті з лікарем. У лікарню не беруть, поки не задихаєшся.

Ярослава також дала кілька порад, як діяти в умовах пандемії коронавірусу:

– Маска є необхідною для всіх, обов’зково. Я вам розповіла приклад з магазину, ти не знаєш, де ти кашлянеш, чи хтось чихне випадково біля тебе. Вірусні мікроби важкі, вони падають на землю, але можуть впасти на одяг, на сумку. Через дефіцит масок не слід панікувати.

Робіть їх самі з тканини, вирізайте дірки для вух і носіть, коли виходите. Це не захистить вас від коронавірусу, але захистить від інших бактерій, які зможуть ускладнити проблеми із здоров’ям у разі нової хвороби. Людям, на жаль, не пояснюють, як правильно носити маску. Її не слід чіпати руками біля носа і рота, якщо слід поправити, то беручи біля вух.

Прості хірургічні маски слід пропарювати праскою. Поширена помилка, коли маску поправляють брудними одноразовими рукавичками. Рукавички слід міняти часто. Взяв товари у магазині з рукавичками, потім їх знімаєш і чистими руками береш гаманець.

Я гроші не беру руками у продавчині, а вона мені кладе здачу у гаманець. Кілька днів я не буду чіпати гаманець – ті бактерії помруть. Все, що я купила, потім вдома перетерла дезінфікуючим засобом.

Коментарі

0
004

МОЗ може поставити питання перед урядом: коли з України заберуть секретні бактеріологічні лабораторії США?! Одна з них знаходиться в Ужгороді, а також в інших обласних центрах нашої Батьківщини, за різними даними - 13-15 лабораторій.

О
Оля

Мукачівський міськрайонний суд працює,куди дивиться мер города

М
Михаил

https://www.youtube.com/watch?v=-OEwdTdx3pk&feature=emb_logo Дед с Хмельницкого взорвал атомную бомбу

ІІ
Іван із с. Жуково

Мене цікавить, чому КАЛИНИЧ Віталій не закриває свій ковбасний комбінат під гучною назвою фермерське господарство "Світ мяса" в нашому селі Жуково, Мукачівського району??? Туди щодня прибувають фури з мясом з всієї України. Як ви думаєте є ризик завезення коронавірусу з інших регіонів??? ВІДПОВІДЬ - Є!!! Окрім цього у нього в цехові роблять щодня в 3 зміни люди з багатьох сіл Мукачівського району, яких НІХТО не перевіряє перед прийомом на НЕОФІЦІЙНУ роботу. Всі вони не проходячи медкомісію купують за 150-200 грн. медичні книжки. ЗНАЮ про це бо з нашого села багато людей там працює і ЖОДЕН не ходив на медкомісію бо медкнижки приносили додому за 1-2 доби!!! Де гарантія що ці люди не принесуть з свого села коронавірус НАМ У ЖУКОВО!!! Да ми знаємо що віталік має звязки, але ВСЕ РІВНО МАЄ ЗАКРИТИ НА КАРАНТИН свій ковбасний завод аводь фабрику чи як пише ФГ!!!! Чи йому ВКАЗІВКИ УРЯДУ НЕ є законом???

ДА
До антибіотики

Антибіотики виписують для запобігання приєднання патогенної мікрофлори (стафілокок, стрептокок і т.д.). Не треба робити з себе тут таких лікарів вищої категорії, якщо навіть не розумієте сам механізм і патогенез захворювання. Пневмонія є вірусної, грибкової і бактеріальної етіології. А COVID-19 є тропним (вражає) до легеневої тканини. Наслідком чого є запалення легеневої тканини - пневмонія. А при запалення створюється середовище з усіма сприятливими чинниками длоя приєнання патогенних мікроорганізмів, які в свою чергу лише погіршують становище.

ДН
До нижнішого

Воспаленіє через інфекцію вірусного характеру, а не грибкового/бактеорологічного. А точніше, пневмонія виникає через захисні реакції організму. Іди вчися,лумпаку

ДН
До нижнього....

Антибіотик бо восплення легенів!!!

МП
Медик Пердик

Антибіотики проти вірусу? Цікаве рішення!

ВК
Вася капелан

Тепер я заробою бабла

ДТ
до Троцкій

Головна відмінність коронавірусу від грипу полягає в тому, що COVID19 викликає більш важке захворювання, ніж сезонний грип. Тоді як більшість населення в світі вже має імунітет до сезонних штамів грипу, китайський коронавірус є новим, тож до нього імунітету ще немає.

Т
Троцкій

Дуже цікаво. Ну і чим новий вірус відрізняється від грипу? Точно ж так - хтось легко перехворіє грипом, хтось важче, а когось понесуть вперед ногами. Процент смертності від грипу і від корони однаковий.

Читайте також