Закарпатський фермер вирощує для Європи екологічно чисті гречку, спельту, квасолю та амарант (ФОТО)

54
3

Українців ці еко-продукти не цікавлять, адже замість якісної їжі ми радше готові купувати ліки від недуг, до яких призводить неправильне харчування.

У фермерському господарстві  «Угочанський смак», що знаходиться в селі Ботар Виноградівського району, вирощують екологічно чисті продукти з відповідними міжнародними сертифікатами, спеціально на замовлення ЄС. Мова йде про амарант або так званий «божий хліб», спельту, квасолю, гречку. Крім того, від недавна на Закарпатті вирощують ще й еко-часник, цим займається господарство Симочко з Перечинщини.

– Часник та коноплю у нас вирощують вже другий рік, гречку, квасолю та амарант перший рік, а спельту вже третій рік поспіль. Є така міжнародна виставка екологічної продукції, що відбувається щороку у лютому в німецькому Нюрнберзі. Там визначаються квоти того, які саме продукти зараз потребуються на європейському ринку, також відбувається еко-біржа, – розповів у коментарі для Mukachevo.net закарпатський туризмознавець Федір Шандор.

– Такі продукти, як часник, гречка та квасоля частково залишаються на українському ринку - за залишковим принципом, а на все інше вже наперед є 100-відсоткове замовлення на Європу. Справа в тому, що українці не готові платити за якісний товар. Наприклад, звичайна пшениця вищого сорту зараз коштує до 200 євро за тону, а еко-спельта минулого року коштувала 800 євро, а цього – 400 євро за тону, тобто вдвічі дорожче. Або якщо звичайну гречку можна купити за 43 грн кілограм, то зелену еко-гречку – 100 гривень. Наші люди скоріше готові нести гроші в аптеки, ніж віддавати за якісні продукти.

До речі, у нас на Закарпатті немає млинів для перемелювання якісної муки, тому ми їмо другий сорт, нам в магазинах продають хліб із зіпсованої муки. Більшість борошна робиться з вінницького, тернопільського зерна, а це мука «бросова», з високим вмістом глютену. Саме тому Європа здорова, а українці хворі, – підкреслює Шандор.

Відтак, закарпатська еко-конопля їде в Європу і переробляється на олію для фармації, олія з амаранту – в харчові добавки, квасоля і зелена гречка – для дитячого харчування. І це все не те українське «еко», яке купуєш за сто доларів у Києві, а по-справжньому здоровий продукт.

– Це не просто висипати хімію на землю, за всіма рослинами доглядають вручну. В Україні всього чотири чи п’ять виробників мають міжнародний сертифікат «ЕКО», і один з них є закарпатським – «Угочанський смак» Павла Тизеша. Це означає, що до виробника приїздять фахівці з Європи, у нашому випадку найближчим є Будапешт, та беруть заміри землі перед посівами і після збору урожаю. Тільки після того дозволяють експортувати продукт в Європу, – додав експерт.

Читайте також:

Унікальні та смачні: ТОП-5 еко-продуктів Закарпаття (ФОТО, ВІДЕО)

Ковбаса, конопля та свині: ТОП-7 туристичних цікавинок Ботарського степу (ФОТО)

Коментарі

В
Він

У Закарпатськый пшеницы глютену теж до фрасу.

У
уж

еб.....ти і тебе шандоре і твою гречку ти мудаку думаш ош кіть наїшся свої гречки та будеш 100 років жити!! а то шо дихаш воздухом із китайських заводів вать із аес мадлярських то шо мудаку нич

Р
Руснак

Шандоре,маєш совість так іздіватися над народом? Мы што такі дурні? Тать мы уже выєме ош гречка 43-50грн. стоїть. Пувіч зашто купити екопродукцію? Вы вже здуріли з тов європув.Тать там зарплаты у євро, як у нас у гривнях.Што для європейця 3 євро при зарплаті 2000євр.Тот за свою зарплату копіть 600 кіл екогречки, а я за свою- 60 нашої какогречки.Шандоре та не мерегой нас!!!

Читайте також