Тема одягу із секонд-хенду є однією із найгостріших на теренах країни. Одні виступають категорично проти одягу б/к, інші переконані, що це єдина можливість якісно вдягнутися.
Так, для підтримки української легкої промисловості Кабмін уже мав намір заборонити імпорт секонд-хенду. За інформацією Державного комітету підприємництва, щорічно в країну ввозиться 2 кілограми секонд-хенду на людину. Якби ця продукція вироблялася в Україні, ми отримали б ринок в 22 мільярдів гривень на рік і мільйон робочих місць. Однак ця ідея підтримки в уряді не знайшла.
На Закарпатті речовий секонд з’явився на початку 90-их і відтоді знайшов свого постійно покупця. Спочатку одяг купували переважно через те, що простому населенню катастрофічно не вистачало грошей, зараз «попорсатися» приходять усе більше заможних людей. Мета – знайти брендовий одяг відмінної якості.
Ікона стилю в Закарпатському «шоубізі» Вікторія Рижова, зізнається, що вважає себе справжнім мисливцем на цій ниві. «Найчастіше я купую речі у стоках і на секонді, іноді мені вдається з’їздити на сезонний шопінг за кордон. Мені не цікаво купувати речі у магазинах, бо якісного одягу у нас бракує. На секонді можна знайти брендові речі відмінної якості, і заплатити зовсім не дорого. Однак останнім часом секонд значно подорожчав. Дуже часто я комбіную дорогі речі із секондом » - розповіла дівчина.
Чому одяг дорожчає Мукачево.net розповіли продавчині одягу «секунд» з ринку «Білочка». Жінки переконують, що усе тісно пов’язане з коливаннями курсу євро. Однак зазначають, що товар залишається, доступним і кожен зможе вибрати одяг на свій смак і гаманець.
Так продавець Марія розповідає: «Одяг купують у будь-яку пору року однаково, частіше жінки. Так майки продаємо від 10 до 20 грн. Джинси йдуть до 40 грн, сорочки 25 – 30 грн. Дуже розбирають дитячий одяг, одна річ у середньому коштує 10 грн, і якість дуже хороша. У магазинах речі на дітей дуже дорогі і не завжди якісні».
Ужгородська майстриня з бісероплетіння Вероніка Брудка одяг з секонду купує доволі часто, тому у якості – «спец»: « Якість одягу залежить від власника секонду, тобто які він речі закуповує і як про них дбають у самому магазині. Бувають цілком нові речі, а буває і такий секонд, що навіть в руки брати не хочеться. Тобто якщо походити трохи по секондах – стане зрозуміло, де можна стати регулярним покупцем, а куди краще і не заходити. А знайти можна все - від спального мішка до вечірньої сукні від «Шанель». Однак на Закарпатті секонди не дуже якісні, та й мало їх, тут більше виграють стоки. Ось у Львівській області навпаки - стоків мало, а якісних дешевих секондів - хоч греблю гати».
Ужгородка Олександра у цій темі справжній старожил: « Речі на секонді купую років з 13, відколи почала самостійно вирішувати, у що одягатися. Спочатку приваблювало переважно те, що, наприклад, влітку замість однієї майки чи спіднички там можна за ті ж гроші накупувати одягу на все літо і не "паритися" більше тим, що одягати.
А тепер я ходжу на секонд-хенд, аби знайти оригінальні речі за оптимальними цінами. Часом тільки на секонді можна знайти те, у чому потім не побачиш пів міста. Але я розумію, що секонд секонду рознь і, звичайно, надаю перевагу тим місцям, де продають нові (або майже нові) речі. І, звичайно, я ніколи б не купила на секонд-хенді, наприклад, вечірню сукню. Такі речі, на мою думку, мають бути з магазину, а ще краще - пошиті на замовлення».
Неабияк пощастило журналісту Олександру: «Не повірите, але на секонді я знайшов собі костюм на весілля. Обійшов все місто, те подобається, але занадто дорого як для одного разу вдягти, те ніяке. Зайшов на секонд. Висить костюм: піджак, штани ще й желетка є, усе синього кольору. Беру, дивлюся з усіх сторін - як новий, ніяк не видно що його хтось носив. Пішов поміряти - сів ідеально. Лише штани ушили, бо були занадто широкі. Ось так і одружився. Костюм обійшовся до 20 грн. Хімчистка - понад 100 грн».
Дерматологи особливо проти речей з секунду не виступають, тільки радять усе добре випрати. Натомість б’ють на сполох біоенергетики, мовляв, люди перебирають на себе енергетику інших осіб. Однак більшість переконана в безпечності одягу б/к, адже його носить майже уся країна.