За останню добу за 9 км від Тячева зафіксували вісім поштовхів магнітудою у 3-4 бали. Найбільше землетрус відчули в селах Тернове, Нересниця, Криве та Добрянське.
Зокрема сейсмічна станція "Ужгород" зафіксувала 4 підземних поштовхи ще у неділю 19 липня. Найбільш сильний поштовх силою майже 4 бали стався вчора о 14.30 год. У ДСНС зазначили, що природне явище минулось без негативних наслідків.
Сейсмологи твердять, що причиною землетрусів на Закарпаттіє активізація так званої "зони Вранча" у Румунії. Слід нагадати, що 17 липня у Румунії землетрус магітудою 3,6 балів стався саме у горах району Вранча. До цього трохи потрясло Молдову - 14 липня відчувалися поштовхи агінтудою до 4,2 бали за шкалою Ріхтера.
Сьогодні о 00.14 год. ночі "зона Вранча" знову дала про себе знати - в Румунії відбулося одразу два землетруса в області Марамуреш та Сату-Маре. Їх магнітуда складала 3,2-3,5 балів. Глибина землетрусу склала 4 км. За останні дні Румунію трясе практично щодня - зафіксовано 11 землетрусів, поштовхи відчувають навіть у Будапешті.
Наразі жертв та руйнувань не зафіксовано, у одному з районів були проблеми з електрикою. Натомість за вихідні поступало чимало дзвінків з викликами "швидкої", люди нервувалися.
Натомість деякі російські ЗМІ вже почали лякати, що Крим та Закарпаття нібито може очікувати 10-бальний землетрус. Однак фахівці-сейсмологи кажуть, що вирахувати сильний землетрус практично неможливо. Однак якщо земна кора почала рухатися слід бути готовим до наступних поштовхів.
Нагадаємо, що "Зона Вранча" — сейсмоактивна зона, що розташована на ділянці стикування Південних та Східних Карпат у районі Вранча (Румунія).
Максимальна магнітуда землетрусів в цій сейсмоактивній зоні сягала 7,6 балів у березні 1977 року. Саме тоді відбувся трагічний "Карпатський землетрус" - через нього загинуло 1578 людей, більшість у Бухаресті, де було зруйновано 33 багатоповерхівки.
Завдяки великим глибинам (від 80 до 190 км) і магнітудам, землетруси зони Вранча проявляються на величезній території: від Греції до Фінляндії.
Південно-західна частина України також підпадає під безпосередній вплив зони Вранча, і потенційно може бути віднесена від 6-7 бальної зони по інтенсивності. Потенційно сейсмічно небезпечною територією можна вважати Буковину, де в 1950–1976 рр. зафіксовано 4 землетруси магнітудою 5-6 балів. Однак більша частина України перебуває в 4-6-бальній ділянці інтенсивності землетрусу "зони Вранча".
Mukachevo.net