Максимальна аполітичність і сконцентрованість на роботі – ось, мабуть, головний девіз, яким керується у своїй діяльності чинний мер Мукачева Золтан Ленд’єл. Його образ «близького до народу мера – не бізнесмена», який неспішно прогулюється старовинним, гарним і чистим центром Мукачева, напевно найбільш точно узгоджується з образом європейського мера ...
Золтан Лендєл був обраний міським головою у 2008 році на позачергових виборах (Василь Петьовка, який обіймав до того часу посаду мукачівського мера, став народним депутатом). До цього Золтан Золтанович встиг попрацювати на різних держпосади в Береговому, Мукачеві, Тячеві, Ужгороді. Тоді, в 2008-му, його сприймали виключно як людину-ставленика Віктора Балоги, колишнього глави президентського Секретаріату. Але за короткий час свого мерства Золтан Золтанович встиг настільки завоювати довіру мукачівців, що багатьох з них взагалі перестала хвилювати його політична приналежність.
Сам Лендєл вважає, що секрет успіху в тих прагматичних підходах до управління містом, які він сповідує. «Хороший мер – це не політик, це кваліфікований прораб, який займається вирішенням муніципальних проблем», – переконаний Лендєл. У списку головних досягнень: повний перехід бюджетної сфери Мукачева на автономне опалення, серйозний прогрес у питанні утилізації сміття. Зараз утилізацією твердих побутових відходів займається австрійська фірма «АВЕ-Мукачево». У 2011-му планується відкриття нового полігону, а до кінця цього року – перехід на селекційний збір сміття.
Сфера охорони здоров'я – окрема гордість чинного мера. У Мукачеві відкрито одне з найкращих відділень штучної нирки в країні. А Мукачівську центральну міську районну лікарню за рівнем оснащення фахівці прирівнюють до київської «Феофанії».
Стратегічний підхід обрала мерія в питанні заміни старих водоводів міста. Щорічно оновлюють близько 10 кілометрів.
У сфері економіки Мукачева теж є чим похвалитися. У місті працюють потужні міжнародні підприємства – «Фішер-Мукачево», один з найбільших світових виробників лиж, «ЕНО-Меблі ЛТД» (11% експорту меблів з Україною йде саме з Мукачева), «Точприлад», сім підприємств легкої промисловості ... Завдяки цьому в місті дуже низький показник безробіття – лише 1,3%!
Крім того, кожен рік у Мукачеві проходить 240 культурно-мистецьких акцій. Потрібно розвивати місто в комплексі, а не тільки якісь окремі напрямки в ньому.
Серед найбільш масштабних проектів, які діючий міський голова планує втілити в життя у разі перемоги на виборах, – будівництво на місці старого військового аеродрому поблизу Мукачева сучасного пасажирсько-транспортної аеропорту. У серйозних капіталовкладень потребує і знаменитий мукачівський Замок Паланок, що входить до двадцятки чудес України. Мер Мукачева впевнений, що старовинну фортецю треба здати в оренду для розміщення на її території готельно-ресторанного комплексу. «Це має вдихнути нове життя в замок і туристичну галузь міста в цілому», – переконаний Золтан Лендєл.