На Закарпатті під час ECO FILM FESTIVAL оголосили деталі кінопремії імені Романа Жука

558

На Закарпатті, у гірському селі Колочава, відбувся перший ECO FILM FESTIVAL – фестиваль екології та кіно, який мріяв організувати засновник ініціативи CHYSTO.DE?! Роман Жук, який навесні 2022 року загинув на фронті, захищаючи Україну.

Під час фестивалю команда організаторів оголосила про започаткування кінопремії імені Романа Жука та дала старт прийому заявок на конкурс проєктів відеоробіт на природоохоронну тематику у двох категоріях – короткометражний документальний фільм та соціальна реклама. Прийом заявок триває до 11 вересня включно.

Перший ECO FILM FESTIVAL від CHYSTO.DE?! відбувся 9-11 серпня на території музею «Старе село» в Колочаві. Фестиваль мав чотири основні напрямки –  екологія, кіноосвіта, кінопокази та туризм. Також на ECO FILM FESTIVAL відбулася прем’єра документального фільму «Живий Прут» режисерів Євгена Ткача та Ярослава Ільчишина.

Серед гостей – режисер Сергій Буковський, режисер та засновник Карпатського гірського кінофестивалю Дмитро Грешко, журналістка 1+1 Ірина Маркевич, продюсерка Ірина Кипоренко, режисерка, сценаристка Валерія Сочивець, копірайтерка, сценаристка Мар‘яна Федина, кінопродюсерка Міра Оєторо, оператор, гафер, сценарист Олексій Лєсков, режисерка Ґала Козютинська.

«Наша команда загартована екопікніками і тут ми вже знаємо, як діяти. А от щодо фестивалю, то це наш перший досвід. Звісно, ми готувались дуже ретельно, провели чимало зумів як всередині команди, так і з тими людьми, хто вже має фестивальний досвід. І це допомогло нам врахувати багато деталей, про які, можливо, самостійно б не задумувались. Ми любимо відшліфовувати наші події до ідеалу і чітко усвідомлюємо, що завжди можна певні моменти покращити. Але в цілому, ми дуже задоволені нашим першим досвідом і тим результатом, який отримали», – каже директорка ECO FILM FESTIVAL, співзасновниця CHYSTO.DE?! Олена Жук.

ECO FILM FESTIVAL від CHYSTO.DE?! був насичений і екологічними подіями, і цінними лекціями в кінонапрямку від потужних спікерів. «Дуже віримо у свою кінокоманду і вдячні їм за готовність працювати разом. Також безмежно вдячні спікерам, які ділились знаннями в кінонапрямку. Ці люди, попри відсутність великої аудиторії, тепло відгукувались про подію, називали її надзвичайно потрібною і вже одразу виявляли бажання підтримувати і приїхати і на фестиваль в наступному році», – додає Олена Жук.  

Гості тепло говорили про продуманість фестивалю. Про корисні лекції та майстер-класи, про важливі кінопокази, музичну частину фесту, а також захоплено розповідали про зони відпочинку та навіть зону миття посуду, адже команда  CHYSTO.DE?! подбала про те, щоби під час ECO FILM FESTIVAL все було максимально екологічно – навіть без одноразового посуду. Цінним для відвідувачів також була можливість доторкнутись до екскурсу в такі давні ремесла як ткацтво та лозоплетіння, познайомитись зі старовинними музичними інструментами та скуштувати особливі локальні страви від Колочавської громади та ресторану «Порядний Ґазда».

«Ми разом співали народних пісень, усміхались під час виступів місцевих дитячих колективів, зі сльозами на очах переглядали мистецький перформанс «Вічні імена» та лікували душу звуками бандури та співом Марини Круть», – кажуть організатори.

Також під час ECO FILM FESTIVAL у Колочаві підлітки мали можливість навчитися знімати відео під керівництвом режисерки Ґали Козютинської.

«Найцінніше, на що ми хотіли зосередити їхній фокус – це донести любов до природи через зйомку особливих відео. Це був захоплюючий момент командної роботи з написання сюжету, акторської гри, зйомки та монтажу спільно з режисеркою Ґалою Козютинською. Як результат у нас вже є потужна відеоробота про дитячі мрії «Природа – живе натхнення» та стоп-моушн-мультфільм «Сміття вбиває тварин». Дітки представляли свої роботи на великому екрані головної сцени для усіх гостей фестивалю. Ділились зі сцени своїми емоціями та враженнями, а потім разом їли морозиво. Ці роботи ми обов‘язково опублікуємо на своїх офіційних сторінках, щоб ними надихнулось ще більше людей», – каже Олена Жук.

В завершальний день ECO FILM FESTIVAL організатори оголосили старт прийому заявок на конкурс відеоробіт на природоохоронну тематику. Кінопремія імені засновника CHYSTO.DE?! Романа Жука присуджуватиметься у двох категоріях:

  • короткометражний документальний фільм – премія 100 000 грн
  • соціальна реклама – премія 40 000 грн

Також серед тих, хто подасть свої заявки на конкурс, організатори розіграють курс в майстерні документального кіно режисера Сергія Буковського. 

Участь у конкурсі відеоробіт можуть взяти громадяни України, яким виповнилося 18 років – режисери, оператори, продюсери, кліпмейкери, люди пов’язані з діяльністю у сфері кіно та реклами, також екоактивісти, природоохоронці з досвідом або без досвіду у сфері кіно і реклами. Головне – потужна ідея і щире бажання її реалізувати.

Прийом заявок триватиме до 11 вересня включно. Усі деталі кінопремії імені Романа Жука та реєстраційна форма – на офіційному сайті ECO FILM FESTIVAL.

Фото: Владислава Мазур

Коментарі

Читайте також