Суд визнав незаконним виділення ділянок на полонині Боржава під будівництво вітроелектростанцій

1110 2

Західний апеляційний господарський суд 10 липня визнав незаконним виділення 54 ділянок за 39 договорами про оренду землі під будівництво ВЕС (вітроелектростанцій).

Як повідомляє пресслужба Закарпатської обласної прокуратури, суд скасував попереднє рішення Господарського суду Закарпатської області та постановлене нове, яким визнано дії ГУ Держгеокадастру у Закарпатській області неправомірними, визнано недійними та скасовано рішення органу щодо зміни цільового призначення земельних ділянок і надання їх в оренду. Недійсними суд визнав і договори оренди, раніше укладені з ТОВ «Атлас Воловець Енерджи». 

Цього вдалося досягнути завдяки успішній спільній роботі з активною громадськістю, яка відстоювала збереження Боржави на усіх етапах, а також у співпраці із колегами-прокурорами з Львівської обласної прокуратури. Саме вони забезпечили участь на стороні позивача в суді апеляційної інстанції.

Захист Боржавських полонин у суді тривав із кінця 2020 року. Саме тоді обласна прокуратура заявила позов в інтересах держави до ГУ Держгеокадастру у Закарпатській області та приватного товариства.

Підставою стали виявлені факти того, що у 2017-2018 роках місцевий підрозділ Держгеокадастру змінив цільове призначення понад 50 земельних ділянок, розташованих на полонині Боржава. Їх загальна площа склала більше 42 га. Після цього землі надали в оренду для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єкту енергогенеруючого підприємства.

На дії державного органу не вплинув ані той факт, що не було проведено обов’язкову оцінки впливу на довкілля, ані природоохоронна цінність цих земель.

Усі надані в оренду ділянки розміщені у межах території Смарагдової мережі (Emerald Network), яка знаходиться під охороною Бернської конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі 1979 року. Збереження цих територій є зобов’язанням України перед Радою Європи в рамках Бернської конвенції та Європейським Союзом в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Варто додати, що вказана територія є й ареалом проживання рідкісних видів тварин та зростання рідкісних видів рослин, занесених до Червоної книги України, що є безумовною підставою для оголошення цієї землі об'єктом природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення.

Повністю проігнорувавши всі ці факти, органи Держгеокадастру безпідставно віднесли території полонини до земель сільськогосподарського призначення, чим порушили вимоги закону щодо порядку зміни цільового призначення та вилучення особливо цінних земель.

У березні цього року Господарський суд Закарпатської області виніс рішення у цій справі, однак доводи прокуратури та небайдужих громадян не підтримав. У задоволенні позову було відмовлено.

Взявши до уваги те, чим суд першої інстанції мотивував свою відмову, заступник керівника обласної прокуратури подав апеляційну скаргу. Вважаючи рішення незаконним і необґрунтованим, прийнятим із порушенням норм процесуального та іншого права, а також таким, що не відповідає обставинам справи, прокуратура вимагала його скасування та постановлення нового.

Рішення Західного апеляційного господарського суду набрало законної сили з моменту проголошення.

 

Коментарі

М
Михайло

Petya можливо і має рацію, з часом побачимо.

P
Petya

Суд визнав ниська так , а завтра більше забашляють і буде иншак.

Читайте також