Про це заявив у ексклюзивному коментарі Mukachevo.net командир 128 бригади Сергій Шаптала, коментуючи публікації в ЗМІ із звинуваченнями на адресу військових.
Ці звинувачення прозвучали зокрема в останньому номері видання Дзеркало Тижня у статті Володимира Мартина "Воєнно-польовий бізнес":
— Наприкінці весни під час планової ротації до Станиці Луганської заїхала нова військова бригада — 128-ма із Закарпаття. Вона поставила питання руба — ніякого бізнесу з ворогом, що обстрілює нашу територію, бути не може. На жаль, їхня принциповість не витримала випробування часом — її вистачило лише на кілька тижнів, до узгодження відсотка з комерції. А далі все поновилося за попередньою схемою і тривало аж до 16 червня. Одразу після затримання вантажівок місце дислокації наближеного до СБУ підрозділу оточили бійці "Чернігова" та 128-ї бригади (останні навіть приїхали на своїй бронетехніці) і зажадали відпустити вантаж. Словесне протистояння мало не переросло у збройне, і тільки коли на місце прибув викликаний з Новоайдара силовий підрозділ СБУ, сторони розійшлися мирно. Інцидент став останньою краплею, після якої міліцейський батальйон "Чернігів", що стояв на самому "передку", вивели з Луганської області. Після гучного скандалу переправляння вантажу через напівзруйнований міст припинилося. Однак зважаючи на те, що військова бригада прибула до Станиці з західної області, яка межує з чотирма країнами ЄС (бізнес на контрабанді тут успішно ведуть представники всіх силових структур), можна не сумніватися — комерційне затишшя має тимчасовий характер, — пише автор у статті.
— По цьому факту вже було проведене офіційне розслідування, яке довело, що наша бригада жодного стосунку до тих контрабандних схем не має. Як виявилось, цим займалась міліція і інші підрозділи. Навпаки, зараз у Станиці Луганській поставили 128-му бригаду і нам доручили контролювати ситуацію, аби такого більше не повторилось», — пояснив командир 128-ї Закарпатської гірсько-піхотної бригади полковник Сергій Шаптала.
Mukachevo.net