
19 березня жителі Землі стануть свідками так званого «суперлуння». Місяць наблизиться до нашої планети на найближчу відстань, починаючи з 1992 року - 356,5 тис. км.
Деякі вчені вже заявили, що подія, яку астрофізики і фотографи чекали 19 років, загрожує природними катаклізмами.
Так, в інтернеті з'явилося чимало тривожних прогнозів, згідно з якими воно може спровокувати серйозні зміни земного клімату, чим викличе землетруси і вулканічну активність.
Нагадаємо, що попередні випадки максимального зближення Землі і Місяця відбувалися в 1955, 1974, 1992 і 2005 роках. Саме в ці роки фіксувалися екстремальні погодні умови, у яких сталися масштабні природні лиха. Наприклад, потужний цунамі, що забрав життя тисяч людей в Індонезії в січні 2005 року, а в 1974 році циклон Трейсі спустошив австралійське місто Дарвін.
Однак інші вчені розглядають «суперлуння» як можливість краще вивчити будову земних надр. Зокрема, в січні 2011 року з'ясувалося, що місячне ядро, подібно земному, має рідку основу. До такого висновку прийшли фахівці NASA завдяки розшифровці сигналів з сейсмічних датчиків, установлених на поверхні супутника екіпажем американської експедиції Apollo в 1971 році.