29 вересня словаки розпочнуть видавати українцям візи

11
0

згідно з угодою про малий прикордонний рух

27 вересня цього року набуває чинності угода про місцевий прикордонний рух між Словацькою республікою і Україною. Генеральне консульство Словаччини в Ужгороді розпочне приймати заяви від громадян на отримання дозволів на місцевий прикордонний рух у перший робочий день після набуття чинності угоди - 29 вересня. Про це сьогодні на прес-конференції в Ужгороді повідомив генеральний консул Словацької республіки в Ужгороді Маріан Сладечек.

Як інформує власкор ZAXID.NET, Генеральне консульство Словаччини в Ужгороді наразі не має достатніх умов для виконання нових завдань, передбачених угодою. Зокрема, йдеться про брак приміщень. Тимчасово, поки йтимуть будівельні роботи, консульський відділ діятиме в приміщеннях, де приймають заяви на оформлення віз. Працюватимуть у дві зміни.

Скористатись дозволом зможуть українці, що проживають не менше 3 років у прикордонній зоні. Вони мають подати до консульства заяву, заповнену латинкою, проїзний документ (паспорт), два фото , та головне - документи, що підтверджують причини для неодноразового перетину кордону в режимі місцевого прикордонного руху.

Такими причинами можуть бути соціальні (наприклад, на лікування до словацького шпиталю), культурні (на зустрічі представників міст/сіл-побратимів, шкіл, товариств ) - згідно з угодою про добросусідство, економічні та родинні. Консульський збір складає 20 євро.

Зона місцевого прикордонного руху обмежена 30 км. Дозвіл дає право на багаторазовий безвізовий в’їзд та протягом будь-яких шести місяців на безперервне перебування максимальною тривалістю 3 місяці. Його видаватимуть на термін від 1 до 5 років. Зі списком населених пунктів, до яких дозволений в’їзд, можна ознайомитись на веб-сторінці консульства.

Як раніше інформував ZAXID.NET, Словаччина ставить жорсткіші умови для отримання закарпатцями дозволу малого прикордонного руху, ніж Угорщина.

Зокрема, серед документів на отримання такого дозволу за категорією `близькі родичі` повинні бути: запрошення від словацької сторони, документальне підтвердження родинних зв’язків між закарпатцями і словаками, котрі запрошують.


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також