У озері Малий Балатон (Kis-Balaton) в Угорщині раптово сталася величезна загибель риби, - повідомили місцеві рибалки сайт Pecaverzum. Від них журналісти отримали фотографії, а відео були опубліковані в Інтернеті. Згідно з повідомленням, в основному загинули сом, короп, окунь і лящ.
Також сайт отримав від читачів драматичні фотографії з великими мертвими рибами, що лежали на березі, а поруч чорні мішки, в яких зібрані тушки.
«Це екологічна катастрофа, пропали величезні соми, двадцяти-тридцятикілограмовий короп, багато інших риб», – розповів очевидець.
Малий Балатон розташований на південь від озера Балатон і складається з двох сполучених водойм на кордоні двох округів. У соцмережах публікують як чимало мертвих риб плавають на поверхні води або лежать на березі. Сайт звернувся до влади з цього приводу, але не отримали відповіді.
Натомість сайт blikk.hu отримав відповідь від Томаша Бушо, заступник технічного директора Західно-Задунайської водної дирекції. Він сказав, що
водники та цивільні справді кілька днів тому збирали трупи мертвої риби на Малому Балатоні, де в районі водосховища 2 масово загинули соми, коропи, окуні та лящі. На щастя, через незначне похолодання загибель риби припинилася.
"Загибель риби торкнулася лише невеликої території , яка становить 3-4 відсотки від усієї водоохоронної системи Кіш-Балатон площею 73 квадратних кілометри", - сказав представник водної інспекції.
За його словами причиною масової загибелі риби є спека та брак кисню у воді. Концентрація розчиненого кисню в кількох точках водойми впала нижче одного міліграма на літр, тому в цьому районі виникло цвітіння води, що призвело до загибелі водоростей, колір води став коричневим, з’явився запах гнилого болота. При розкладанні органічних речовин утворюється токсичний аміак
За п'ять днів працівники рибогосподарського підприємства зібрали майже 18 тонн загиблої риби.