Серед величезного асортименту професійного кухонного обладнання якісно вирізняється унікальна установка під назвою пароконвектомат.
Цей прилад має універсальне використання, оскільки за рахунок пари, високої температури та конвекції дозволяє готувати різноманітні страви. Сучасні установки, такі як RATIONAL iCombi Pro, здатні запікати, тушкувати, коптити, бланшувати, смажити та варити. При цьому продукти зберігають свій смак, поживність, вітаміни та мінерали.
Конструктивні особливості пароконвектомату
Дане обладнання використовується в ресторанах, кафе та інших закладах громадського харчування, оскільки дозволяє швидко та якісно приготувати велику кількість продукції. За рахунок цього на ринку є компактніші моделі для побутового використання. У кожному з варіантів пароконвектомат складається з трьох базових частин:
1.Корпус. Зовнішня оболонка, що забезпечує захист механізмів, яка також не допускає втрати тепла, вологи та тиску.
2.Робоча камера. Може вміщати від 6 до 20 протвинів. Виконана з нержавіючої сталі та оснащена герметичними дверцятами з механічним або електронним замиканням. Усередині також встановлений ТЕН, що відповідає за нагрівання, парогенератор і вентилятор для конвекції та створення необхідних умов готування.
3.Панель керування. В сучасних апаратах представлена електромеханічною або сенсорною панеллю, яка дозволяє встановлювати необхідні параметри.
Це ключові конструктивні елементи, що забезпечують нагрівання, вологість та обдування продуктів у процесі готування.
Різновиди пароконвектоматів
На ринку представлений широкий асортимент кухонних приладів цієї групи. Щоб визначитися з вибором, потрібно ближче ознайомитися з класифікацією моделей:
За розміром
1.Компактні. Призначені для невеликих кухонь та побутового використання.
2.Стандартні. Зазвичай використовуються у середніх ресторанах чи кафе.
3.Великі. Актуальні для великих закладів громадського харчування з високим обсягом виробництва.
Залежно від розміру вони можуть бути настільними та окремими.
За типом управління
1.Механічні. Регулятори у вигляді ручок. Прості у використанні та більш доступні у ціні.
2.Електронні. Мають сенсорне або кнопкове керування з широким функціоналом.
Останній варіант є кращим, оскільки має більше опцій та режимів готування, що суттєво розширює можливості.
За типом генерації пари
1.Інжекційні. Генерація пари здійснюється за рахунок періодичного впорскування води на нагрівач, що стимулює її переведення в газоподібний стан.
2.Бойлерні. Як джерело виступає повноцінний парогенератор, що забезпечує стабільність пароутворення.
При цьому потрібно звернути увагу на розташування вентиляторів, оскільки від цього залежить якість розподілу температури та вологи. Крім цього пароконвектомати відрізняються від джерела енергії: газові та електричні.
Режими роботи
Пароконвектомати можуть мати від 4 до 7 режимів, які дозволяють отримувати смачну та соковиту продукцію зі збереженням поживних якостей. Розглянемо базові режими:
1.Пара. У цьому сценарії передбачена абсолютна вологість у 100% та температура в межах +80°С +120°С.
2.Конвекція. Повна відсутність вологи та обдув гарячим повітрям +30°С +250°C дозволяє виконувати випічку та смаження.
3.Комбінований. Працює обдування +30°С +250°C, а показник вологості вибирає користувач у межах 0-100%.
Крім цього, може бути багато додаткових автоматичних програм, які забезпечують оптимальні мікрокліматичні умови для готування страв. Для максимальної зручності варто звернути увагу на функціонал та складність керування.