80 % молоді Берегова вірить, що від армії врятує хабар
12
3
Дослідження думки молоді м. Берегово щодо обов’язкового призову до Збройних сил України.
Практично у кожного юнака рано чи пізно виникає питання служби у Збройних силах України. В народі побутує думка, що більшість молодих людей ставиться до цього негативно.
Ми вирішили дізнатися чи справді стереотипи відповідають дійсності та як ставляться юнаки до альтернативної служби, наприклад, у внутрішніх військах чи служби за контрактом. Провівши соціологічне дослідження отримали дуже цікаву, навіть трохи непередбачувані результати.
В анкетуванні взяли участь 320 жителів м. Берегово, віком від 16 до 35 років (128– відслужили строкову військову службу; 180– не служили, з них 141 людина - допризовна молодь і 39 людей старше призовного віку; 12– комісованих за станом здоров’я).
Як Ви ставитесь до обов’язкової строкової військову службу (призов у мирний час) в ЗСУ?
Як Ви ставитесь строкової служби в органах внутрішніх справ (внутрішні війська)?
Як ви ставитесь до контрактної військової служби в ЗСУ?
Як бачимо, ті, хто служили здебільшого позитивно оцінюють обов’язкову строкову службу на відміну від тих, хто не служив (відповідно 87% і 53 % ). Ми спостерігаємо тенденцію, що молодь, яка фактично не мала справи із Збройними силами, ставиться до служби негативно (30% - значна кількість). Цікаво, що негативні висновки юнаки роблять із чуток.
По-іншому ставляться молоді люди до контрактної військової служби. І тим, хто вже відслужили, і ти, хто тільки має це робити, така альтернатива подобається. Проте не слід забувати, що підростаюче покоління потребує інформації щодо цього виду служби. Тому, ми пропонуємо поширювати її у навчальних закладах міста та району.
Молоді люди, які за релігійними чи іншими переконаннями не можуть брати зброю в руки, мають альтернативу – невійськову службу. Проте це знають лише 24% призовників, 27 % тільки чули (як кажуть, чув дзвін, та не знаю, де він), а 53 % почули від нас це вперше.
Цікаво, що майже 80 % опитаних впевнені, що можна уникнути строкової служби за хабар чи інші дії. Щодо «дідівщини», то більшість (75%) вважає, що вона є. Хоча 8 % опитаних берегів чан зазначає, що саме строкова військова служба робить із хлопчика мужчину.
Чи відомо Вам щось про альтернативну невійськову службу в ЗСУ і її види? Чи можливо на вашу думку уникнути «відмазатись» від військової строкової служби за хабар? Чи чули Ви про «дідівщину» в ЗСУ?
У кожній анкеті ми запитували, що є негативним в армії. Пріоритети виділили наступним чином:
Погане харчування
«Дідівщина»
Марно витрачений час
Страх за своє життя та здоров’я
Інші причини
У розвинених країнах держава приділяє армії особливу увагу. Як бачимо із результатів опитування, у нашій країні служба не користується популярністю. Молоді люди бояться бути голодними, бояться знущань. Дивно, що за 20 років незалежності ми практично не відійшли від совкового радянського підходу до формування армії. Політичні сили, які зараз представленні в парламенті України обіцяли нам у своїх передвиборчих програмах контрактну армію. Цікаво, де вона?
Прикро, що зараз хлопці, які служать, дуже часто замість фізичної підготовки, основ військової тактики та стратегії займаються такими речами, які не притаманні жодному військовому (прибирання, майстрування, штукатурення, малярство, кухарство і т.д.). Армія по-новому формує характер справжнього громадянина, патріота своєї країни.
Отримані в армії уявлення про те, як слід «уміти жити», багато в чому визначали поведінку людей після проходження служби. Армійські традиції – річ надзвичайно стійка. Проте, ми живемо в цивілізованій демократичній країні, у нас не повинно бути якихось репресій чи знущань. Із соціологічного дослідження можна зробити висновок, що найкращий вихід, який би задовольняв і владу, і народ – це контрактна військова служба.
Що ж стосується Берегово та берегівчан, то хочеться звернутися до керівництва місцевого військомату: розповсюджуйте інформацію про контрактну військову та альтернативну невійськову службу активніше, щоб молоді люди знали про їх існування. Вони, як ніхто інший, мають на е право.
Соціологічне дослідження проводилося в рамках реалізації проекту «Транскордонна мережа з захисту прав призовників: захист молоді в ситуації державної дискримінації» 13-15 червня 2011 року активістами Берегівської міської громадської організації «Фронт Змін». Партнерами виступили національний комітет громадської кампанії «Молодіжна Варта: молодь за вами спостерігає», Громадська Організація «Центр Громадських Свобод». Фінансову підтримку надала Європейська Комісія.
Дані у вигляді презентації Ви зможете дізнатись на Інтернет сторінці за адресою http://issuu.com/9994/docs/armiya_beregovo_2011
Окремо хочу подякувати дівчатам волонтерам які три дні проводили опитування у центрі міста Клімовій Галиніта Юлії Раковці.
Велике спасибі ініціатору опитування Михайлу Сакалошу.Ця людина доклала чимало зусиль, для того щоб молодь нашого краю була обізнана в своїх правах. Хочеться побажати йому терпіння та наснаги у його нелегкій роботі, адже боротьба за правду це важка і клопітка справа.
А
Автор
Ну так але в розмові з респондентами під час опитування в анкеті зазначалась приблизна сума хабара і вона була в середньому від 500 до 1200$ США доречі дехто навіть вказува на те що він особисто знає що платять хабар для того щоб потрапити в армію в ті чи інші війська)))
Ф
Федір
Отмазатся легко, поверьте.... Просто жалуйтесь на всё подряд, ....... а дальше... нет здорового человека, полюбе, найдут чтото, за что списать можна)))))) И денег не надо