АБИ КРАЩЕ УБЕРЕГТИ ЛЮДЕЙ І ТЕРИТОРІЇ ВІД НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

11
0

Науково-технічний прогрес значно збільшив можливості виробництва, і водночас приніс з собою небезпеку для людини і навколишнього середовища. Більшість регіонів Закарпатської області знаходяться у зоні впливу небезпечних явищ природного і техногенного характеру. Впевнено прийняти виклик стихії можуть лише ті, хто, знаючи як діяти у тій чи іншій ситуації, прийме правильне рішення: врятує себе, надасть допомогу іншим, попередить, наскільки зуміє, руйнівну дію стихійних сил. x0dx0a

Науково-технічний прогрес значно збільшив можливості виробництва, і водночас приніс з собою небезпеку для людини і навколишнього середовища. Більшість регіонів Закарпатської області знаходяться у зоні впливу небезпечних явищ природного і техногенного характеру. Впевнено прийняти виклик стихії можуть лише ті, хто, знаючи як діяти у тій чи іншій ситуації, прийме правильне рішення: врятує себе, надасть допомогу іншим, попередить, наскільки зуміє, руйнівну дію стихійних сил.

Реалізація цих завдань покладена на навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності в Закарпатській області, який реорганізовано з курсів цивільної оборони Закарпатської області. Центр є постійно діючою навчально-методичною установою єдиної державної системи цивільного захисту (цивільної оборони), що забезпечує проведення функціонального навчання осіб керівного складу, інших управлінських кадрів та фахівців у сфері цивільного захисту.

Головне завдання Центру – впровадження за державним замовленням навчально-методичної діяльності із функціонального навчання фахівців, на яких поширюється дія законів у сфері цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Щорічно на обласних курсах Центру навчаються від 1,5-2,5 тис. керівних кадрів і фахівців у сфері цивільного захисту. Тільки за перший квартал цього року на обласних курсах навчально-методичного центру згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації пройшли навчання 479 осіб.

Крім цього на навчальному пункті Центру проходять підготовку 30 слухачів первинної підготовки, кандидатів на службу в ГУ МНС України в Закарпатській області та пройшли навчання 77 керівників підприємств, установ та організацій області з питань пожежної безпеки.

Працюють у навчально-методичному центрі ЦЗ та БЖД висококваліфіковані працівники: викладачі, методисти, майстри виробничого навчання, які мають досвід служби в системі цивільної оборони, практику викладання у вищих навчальних закладах, в системі цивільного захисту України, досвід ліквідації аварій та техногенних катастроф.

З метою надання кваліфікованої методичної допомоги педагогічним працівникам Центру, керівникам закладів освіти області та керівникам організацій, підприємств з питань захисту працівників і населення на випадок можливих надзвичайних ситуацій на базі навчально-методичного центру створений методичний кабінет. Слухачі та відвідувачі завжди можуть скористатися методичними посібниками, розробленими педагогічними працівниками центру. Це рекомендації для фахівців, на яких поширюється дія законів у сфері цивільного захисту, і для осіб рядового та начальницького складу аварійно-рятувальних формувань МНС. Всього за І квартал 2006 року їх підготовлено вісім видань загальним тиражем 260 примірників.

Поряд з цими завданнями працівники навчально-методичного центру проводять велику роботу на об`єктах господарської діяльності з підготовки та проведення комплексних об`єктових навчань і тренувань, а також у навчальних закладах з проведення Днів цивільної оборони та Тижнів безпеки дитини в дошкільних навчальних закладах.

З метою популяризації серед дітей та підлітків здорового способу життя, підготовки молоді до дій в надзвичайних, екстремальних ситуаціях щорічно за сприянням навчально-методичного центру проводиться Всеукраїнський громадський рух “Школа безпеки”.

Отже, надійний захист населення і територій від надзвичайних ситуацій та стихії – це одне з найважливіших питань національної безпеки. А щоб кваліфіковано захистити, необхідно, в першу чергу, керівному складу цивільного захисту знати і вміти, адже освіта являється основою попередження і запобігання надзвичайним ситуаціям.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також