Амброзія полинолиста може завдати шкоду не лише флорі та фауні,

11
0

а й людині

     Останнім часом на території Закарпаття набувають поширення так звані карантинні організми, котрі можуть завдати значної шкоди не лише флорі та фауні, а й людині. Серед них – і завезений свого часу у край бур’ян – амброзія полинолиста. Рослина може викликати складні алергійні реакції, а позбутися її остаточно практично неможливо.

Амброзія зайняла майже всі порушені та необроблювані території області, в окремих місцях вона утворює суцільні зарості до 20-25 особин на 1 м2. Цей шкідник росте скрізь: на подвір’ях та пустирях, уздовж доріг, в садах і на смітниках, витісняючи водночас місцеву рослинність. Надзвичайну живучість амброзії екологи пояснюють високим рівнем її адаптації до нових природних умов. Та дослідження показують, що ця рослина – не лише злісний бур’ян, вона небезпечна і для нашого здоров’я. Під час її масового цвітіння влітку в повітря виділяється багато пилку, який викликає задуху, ускладнене дихання, кашель, нежить, сльозливість, головний біль, висипання на шкірі та інші симптоми алергії. Лікування потім тривале й важке.

Уже кілька десятків років амброзію марно намагаються знищити на всіх континентах. Проти неї використовують хімічні, біологічні та механічні засоби боротьби. Але істотних результатів це поки що не дає. Найбільш дієвий спосіб, каже начальник Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області Андрій Погорєлов, – звичайне скошування рослини до дозрівання насіння.

Цьогоріч амброзія ще не почала цвісти, тому зараз її можна викосити і так захистити своє здоров’я, ділянку та поліпшити екологічну ситуацію в регіоні, повідомили з прес-служби Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також