"Айсберг" планує розширити площі виноградників на Закарпатті з 260 до 500 гектарів (ФОТО)

53
0

Керівники одного з найбільших виноробних підприємств Закарпатської області показали свої виноградники для учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції «Наукове забезпечення розвитку галузей садівництва, виноградарства та виноробства».

Нині підприємство під торговою маркою "Чизай" виробляє близько 6 млн. пляшок вина на рік, при чому близько 1,5 млн. йде на експорт (в тому числі у Ізраїль та США). Хоча, варто сказати, що у докризові часи ці показники були вдвічі більшими.
"Тепер наш основний пріоритет - це виробництво продукції з власного виноматеріалу, - каже генеральний директор СП "Айсберг" ЛТД Геннадій Арнгольд. - Нині вже маємо 260 гектарів виноградників - у Берегівському, Мукачівському та Іршавському районах Закарпаття. Отже, до 2 тисяч тонн винограду вирощуємо самостійно, а потрібно нам близько 8 тонн. Тому зараз працюємо над тим, аби і в подальшому збільшувати площу насаджень".

Через відсутність власної сировини, раніше її експортували з сусідніх країн - Молдови, Угорщини і навіть Македонії. Нині частіше везуть з Криму, Одеської та Херсонської областей. Однозначно це невигідно, і вино, виготовлене з чужого винограду не має відповідної закарпатської специфіки, притаманного нашим сортам смаку та аромату.

Перші кущі винограду (близько 4.000 саджанців) на Малій горі були висаджено у 2006 році. Саджанці привезли з Австрії. Нині загальна площа під виноградниками у цій місцевості складає 60 гектарів. Гору "ділять" з іншим виноробним підприємством - "Котнар", яке має аналогічну площу.

Серед популярних сортів - Рислінг Рейнський, Мускат Оттонель, Каберне Совіньйон та інші. В тому числі угорський високоврожайний Черсегі Фюсереш, який селекціонери вивели у 1960 році, схрестивши Іршаї Олівер та Трамінер Рожевий.

Нині почали до збирання врожаю сорту винограду Піно Нуар. "Це дуже цінний французький сорт, родом з Бургундії, - розповідає Геннадій Арнгольд. - З нього французи роблять одні з найдорожчих своїх вин. В нас його поки що лише 9 гектарів, але у майбутньому обов’язково будемо розширяти площі. Бо бачимо, що на Малій горів він себе добре почуває - клімат та ґрунт тут ідеальні".
Цього року, незважаючи на посуху, врожай винограду вдався - ягоди мають високий рівень цукристості, низьку кислотність. Збір грон почали ще три тижні тому (на десять днів раніше, ніж зазвичай).

Загалом у планах підприємства - мати як мінімум 500 гектарів власних виноградників. Більшість з них планують засадити саме на Берегівщині, де створені всі умови для вирощування якісного винограду з найкращих європейських сортів. Цього року висаджено 8 гектарів винограду столових сортів.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також