Політик зауважує, що ці рішення потрібно було ухвалювати давно, але й зараз не пізно.
– Все, що зараз відбувається довкола питань, пов’язаних з енергетикою – не більше, ніж посипання голови попелом. Уряд і Верховна Рада лише обмінюються взаємними звинуваченнями і, на жаль, ні перші, ні другі навіть не намагаються знайти вихід з ситуації. Ще рік тому потрібно було ухвалити рішення, які, в принципі, не пізно прийняти і зараз, – наголошує Віктор Балога.
А саме:
1. Заборонити будувати газогони до населених пунктів, де немає газифікації. Бо це кошти, які йдуть на посилення нашої залежності від газу, це те ж саме, що заохочувати наркозалежного;
2. Заборонити видавати техумови на нове житлове будівництво по використанню газу, як для обігріву, так і для приготування їжі. В країні не повинно будуватися жодного квадратного метра багатоповерхівки, яка споживає газ;
3. Перевести всю бюджетну сферу на альтернативні джерела енергії, в залежності від специфіки регіону.
– Ми це уже робимо на Закарпатті. На сьогоднішній день ми найбільш енергетично незалежний регіон і це лише початок. Готовий будь-якому міністру пояснити на пальцях, як цей досвід перенести на всю Україну, – зауважує Віктор Балога.
4. Весь приватний сектор потрібно перевести з газу на інші джерела енергії.
– Для держави в рази дешевше купити найбіднішим нові котли, ніж платити субсидії. Для усіх інших – запустити програму безвідсоткового кредитування, залучивши кошти ЄБРР. Максимум за два роки, завдяки економії, ми ці кредити повернемо і почнемо заробляти, – пояснює політик.
– Лише завдяки цим простим і зрозумілим крокам, ми зекономимо щонайменше 60% газу, який споживає населення. А якщо хтось хоче користуватися газом – будь ласка, але за ринковою ціною. Бо сьогодні бідні австрійці взимку гріються дровами, а українці настільки багаті, що можуть собі дозволити газ, – додає він.
– Наступний крок – весь газ власного видобутку направити на потреби української промисловості. Бо за рахунок цього, ми по-перше перестаємо імпортувати його з Росії, а по-друге – даємо шанс національному виробнику стати конкурентним на внутрішніх і зовнішніх ринках. А конкурентна продукція – це і зарплати, і податки, і робочі місця, – підкреслює нардеп. – Замість того, ми абсолютно нічого не робимо, щоб зменшити нашу залежність від газу – ми лише шукаємо кошти на його закупівлю за кордоном. Вибачте, але ми уже зараз беремо кредити, щоб було чим розплатитися за старі борги. А з таким підходом, ми скоро будемо позичати не лише на газ, а й на зошити і олівці.