
На місці пам'ятника добровольцям, які служили в радянській армії, тут встановили пам'ятний знак примирення і Божої благодаті.
"Сьогодні одні нації святкують день перемоги, інші - примирення, треті - скорботи. І політики та хворобливості цьому святу вистачало завжди. От, наприклад, навіть в маленьку селі Завидово на Закарпатті, звідки я родом, в 70-х роках комуністи встановили пам'ятник добровольцям, які згодились воювати на стороні Радянської Союзу. Але переважна більшість населення, придатного до військової служби, уже воювало за свою державу - на той час Закарпаття входило до складу Угорщини", - розповів Віктор Балога.
"А після війни, коли наш край став частиною СРСР, зрадники стали героями, а законослухняні громадяни - зрадниками. Але 4 роки тому ми спільно з громадою зняли напругу довкола цього питання: запросили скульптора Івана Бровді і встановили пам'ятний знак примирення і Божої благодаті. Таким чином було вирішено громадянський конфлікт, який тривав більше, ніж півстоліття. Але, нажаль, таких прикладів громадянського примирення в Україні не так багато", - зауважив політик.