Батьки занепокоєні: в Угорщину прийшов російський "Синій кит" - ЗМІ

8
2

Понад п'ятдесят молодих угорців вже приєдналися до Інтернет-спільноти під назвою Kek Balna ("Синій кит"), який закликає та доводить до самогубства переважно молодих людей, - повідомляє 24.hu.

Як повідомляється, інтернет-манія серед молоді під назвою "Синій кит" почалася у Росії, а далі почала розповсюджуватися країнами колишнього Радянського Союзу, і тепер досягла Європи. Її жертвами стали понад 100 дітей та підлітків. Кілька місяців тому небезпечна гра почала набирати популярність і у Східній Європі. Зокрема у Румунії, як повідомляють місцеві ЗМІ. Там нібито намагалися втопитися кілька 13-річних підлітків, а один покінчив життя самогубством.

В угорських ЗМІ також почала розповсюджуватися інформація про двох жертв "Синього кита".

Однак журналісти довели, що це не відповідає дійсності. Так таблоїд Riposo минулої п'ятниці написав на 15-річну дівчинку з Дебрецена, яка повісилися, оскільки стала жертвою культу "Синього кита". Однак з'ясувалося, ця трагедія сталася ще у січні 2016 року, задовго до розповсюдження інтернет-манії. Так само і щодо інших випадків самогубств серед підлітків. Поліція заявила, що у всіх випадках не виявила кримінального злочину або примусу.

Однак держсекретар міністерства трудових ресурсів Угорщини Бенсе Рейтварі вже закликав провайдерів застосовувати інтернет-фільтри, аби убезпечити користувачів від шкідливої інформації. А лідер парламентської групи партії Йоббік Гергей Фаркаш пропонує проводити лекції про небезпеку "Синього кита" у школах та інших навчальних закладах.

Журналісти видання index.hu зазначають, що саме ЗМІ та політики часом роздувають паніку, чим навіть пропагують небезпечну манію. Наразі за даними поліції Угорщини, жодної жертви "Синього кита" в країні немає.

Однак закликають батьків звертати на дивну поведінку своїх дітей, яка часто проявляється саме у підлітковому віці і більше приділяти їм своєї уваги.

Адже причиною для занепокоєння є не лише "Синій кит", а проблеми, з якими підлітки не можуть впоратися самостійно. Найчастіше причиною самогубств є негаразди у сім'ї або занижена самооцінка.

За даними Центрального бюро статистики Угорщини у 2014 році зафіксовано два випадки самогубства серед дітей вікової групи від 7 до 14 років, а 23 підлітків вчинили самогубство у віковій групі 15-19 років, що є досить високим показником.

Нагадаємо, у лютому "Синій кит" добрався і до юних закарпатців. тоді Жертвами небезпечної гри у соціальних мережах стали ужгородські школярки.

Дивіться також: 

15-річний хустянин прикинувся куратором з "групи смерті" і лякав свого однокласника

Узьмися за копоню: закарпатець покепкував над бажаючими зіграти в "Синій кит", роздаючи їм кумедні завдання

Коментарі

ДН
до нижньої марги

ти з вільшан,а не з берегова.

ОБ
Олег, Берегово

"Синій кит" - креатура кібервійськ РФ, створена з простою метою: налякати обивателя, а тоді під його схвалення повністю взяти під контроль інтернет. Угорщина, намагаючись бути адвокатом Росії, має знати, з ким веде справи.

Читайте також