Більше третини замовлень у промисловості припадає на іноземних партнерів

7
0

На Закарпатті за січень–вересень поточного року приріст промислового виробництва, порівняно з показником минулорічного періоду, склав 24,9%, середньомісячний - 5,8%

На Закарпатті за січень–вересень поточного року приріст промислового виробництва, порівняно з показником минулорічного періоду, склав 24,9%, середньомісячний - 5,8%.

Обсяг виробництва, порівняно з минулим роком, збільшено за рахунок ЗАТ “Єврокар”, ВАТ Мукачівський завод "Точприлад", що відносяться до машинобудування, ОП "Ужгородський коньячний завод", ТОВ "Нідан-Плюс" - харчової промисловості та перероблення сільськогосподарських продуктів, ВАТ ЕК "Закарпаттяобленерго", на які припадає більше половини загального обсягу реалізації продукції.

Серед адміністративних районів вищі, ніж у середньому по області, темпи виробництва досягнуто у м.Мукачево, Ужгородському, Виноградівському, Свалявському та Міжгірському районах.

Продуктивність праці за січень-вересень зросла на 28,6%. Вища від середньообласного показника вона була на підприємствах м.Мукачево, Виноградівського, Рахівського, Свалявського, Ужгородського районів, в загальному за видами економічної діяльності – у виробництві деревини та виробів з неї, целюлозно-паперовій та поліграфічній промисловості, машинобудуванні.

За січень–вересень п.р. промисловими підприємствами реалізовано промислової продукції на 2997,6 млн.грн., що становить 0,9% загального обсягу по країні. Питома вага Ужгородського району становить 48,5%, м.Мукачево – 10,4, м.Берегово – 7,6 та м.Ужгород – 6,2%. Частка підприємств міст Хуст та Чоп, Великоберезнянського, Берегівського, Воловецького, Іршавського, Міжгірського, Мукачівського, Тячівського та Хустського районів не перевищувала 1,5%.

У структурі обсягу реалізації 1,6% припадає на підприємства добувної промисловості, 87,2% – обробної, 11,2 – з виробництва та розподілення електроенергії, газу, тепла та води.

Промислові підприємства за дев’ять місяців п.р. уклали договори на поставку продукції на суму 1714,6 млн.грн. Більше третини замовлень припадає на іноземних партнерів. В основному – це переробка давальницької сировини, яку здійснює кожне четверте підприємство. Вартість переробленої за 9 місяців п.р. давальницької сировини становить 1163,6 тис.грн. Із загального обсягу 43,8% давальницької сировини перероблено на підприємствах м.Мукачево, 15,6 - Виноградівського району, 14,2 - м. Ужгород, 6,8% - м. Берегово, що в загальному склало 80,4%.

Разом з тим, продовжує мати місце нестабільність виробництва.

За січень–вересень обсяги виробництва зменшено у містах Берегово, Чоп, Берегівському, Великоберезнянському, Мукачівському, Тячівському та Хустському районах. В основному – за рахунок підприємств, основним видом діяльності яких є металургія та оброблення металу (зниження на 54,6%), добувна (на 1,9%) та легка промисловість (на 2,0%).

Порівняно з минулим роком знизили обсяги виробництва 121 або 40,6% суб’єктів галузі. У вересні, порівняно з серпнем, допустили знижен ня обсягів виробництва 115 підприємств та не пра-цювали 28.

Середньомісячна заробітна плата штатного працівника за січень-серпень п.р., проти відповідного періоду минулого року, зросла на 29,5% і склала 792,15 грн. Вищою вона була на підприємствах з виробництва електроенергії, газу та води (983,65 грн.), добувної промисловості

(913,26 грн.), хімічної та нафтохімічної промисловості (886,92 грн.), машинобудування (871,43 грн.), з виробництва деревини та виробів з неї (847,17 грн.).

За січень-серпень п.р. промисловими підприємствами отримано прибуток на суму 22,5 млн.грн., що на половину менше минулорічного періоду. Його отримали 240 підприємств, з яких 55 – в сумі до 5 тис.грн. Нульовий фінансовий результат задекларував майже кожне восьмий суб’єкт.

Зоряна ДОБРЯНСЬКА, Головне управління статистики у Закарпатській області.

Закарпаття онлайн.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також