
Новий проект для блогерів Ужгородський прес-клуб розпочав прес-конференцією із першими закарпатськими блогерами.
Розповісти про зародження блогосфери в області, про її особливості та розвиток протягом останніх 10 років до прес-клубу прийшли перші закарпатські блогери: засновник студії веб-дизайну Aldesign, автор власного авторського та кількох тематичних блогів Олександр Богданов та журналіст Олександр Попович.
Власне говорити про блоги в Закарпатті Олександр Богданов почав після того, як виокремив поняття „блог”: трансформація Живого Журналу, де ви пишете про своє життя для своїх друзів, у блог відбувається тоді, коли ваш журнал стає цікавим для значно ширшої аудиторії. „І коли твоя аудиторія перевищує 500 читачів, то ти хочеш – не хочеш, а мусиш писати цікавіше”, – розповів він.
Блог Олександра Богданова bogdanov.info, якому ось уже 11-й рік, весь час працював на завоювання довіри своїх читачів і сьогодні читачі мають можливіть читати записи Богданова у кількох тематичних блогах, як-от: „Записки краеведа-дилетанта”, „Ужгород, который мы теряем” та ін.
Стосовно впливу блогів на суспільство, Олександр Попович зазначив, що однозначно, блоги впливають на суспільне життя. Він навів кілька прикладів як із власного блогу, так і з ресурсу неназваного популярного блогера, які мали в суспільстві певний резонанс. „Дуже важливо знайти автора, якого було би цікаво читати”, -- додав Олександр.
Він же висловив припущення, що майбутнє блогосфери, яка зараз є украй хаотичною і розшарпаною, не за блогами штибу «всі пишуть про все», а за тематичними вузькоспеціальними блогами за інтересами, а також – за закритими колективними блогами клубного типу.
Ніби на підтвердження слів Олександра Богданова – „Потрібно більше різних блогів, люди мають писати. Епістолярність – це круто!” – Ірина Бреза презентувала новий проект прес-клубу. Ужгородський прес-клуб, як розповіла Ірина, став одним із чотирьох інформаційних ресурсів, які отримали підтримку Фонду розвитку ЗМІ в Україні Посольства США в Україні на розвиток проекту на згуртування блогерів краю (Серед трьох інших ресурсів голова Ужгородського прес-клубу назвала також Кореспондент.нет, журнал «Ї» та організація з Луганської області).
Проект для блогерів, який розпочинає прес-клуб, включатиме в себе серію вебінарів, покликаних сприяти покращенню писемного рівня блогерів-початківців, та створення найдовшого закарпатського блогу, який би популяризував блогінг. У рамках проекту на базі сайту прес-клубу Zaholovok.com.ua Ірина презентувала журналістам спеціалізований розділ-платформу, де не тільки вестимуться блоги, але й збиратиметься актуальна інформація про цікаві записи у блогах закарпатців, обмінюватимуться блогери з досвідом та початківці. В кінці року журналісти визначатимуть „Найкращого закарпатського блогера-2013”.