
У Чехії, біля ставків Падртських, бобри всього за два дні звели греблю там, де місцева влада планувала дорогий проєкт ревіталізації.
Завдяки діяльності гризунів вдалося відновити природний болотистий ландшафт та заощадити 30 мільйонів крон (приблизно 1,2 млн доларів) із бюджету, пише видання ČT24 та Novinky.
Ідею утримання води в ландшафті розробляли ще з 2018 року. Проєкт передбачав будівництво спеціальної конструкції на річці Клабава, на що вже було отримано дозвіл. Однак бобри випередили адміністрацію заповідника та самостійно створили греблю у запланованому місці.
За словами голови Брдинського природного парку Богуміла Фішера, саме на це планували витратити 30 мільйонів крон. Тепер же, завдяки бобрам, вода природним чином затримується в екосистемі, а місцевість повернулася до свого природного вигляду.
Родина бобрів біля Падртських ставків налічує від 6 до 8 особин: пара дорослих та кілька поколінь їхніх дитинчат. Екологи припускають, що чисельність гризунів у цьому районі залишиться стабільною, адже старші бобри незабаром залишать сім’ю та підуть шукати власні території.
Бобри харчуються корою дерев та будують греблі з гілок і стовбурів. Проте їхня діяльність не завжди корисна для людей. Наприклад, у Пардубицькому краї (поблизу міста Ланшкроун) гризуни спричинили затоплення полів та заболочення залізничної колії, що створило значні незручності для місцевих жителів.