Будинок на горі Явірник,що недавно горів, потребує реконструкції (ВІДЕО)

15
0

Гора Явірник, що на Великоберезнянщині, добре відома любителям активного відпочинку не тільки через круті схили і мальовничу природу, а й завдяки однойменному будинку мандрівника.

Сьогодні це єдиний свого роду туристичний притулок в Карпатах, однак дуже занедбаний і потребує повної реконструкції.

Гора Явірник – одне з найцікавіших місць Північно-Західних Карпат. Вона розташована на однойменному хребті у Великоберезнянському районі на висоті 1017 м над рівнем моря. Любителі активного відпочинку знають про цю місцевість не з чуток або фото світлин, в основному через будинок туриста, який в 30-х роках минулого століття побудували на Явірнику чехи.

В повоєнні роки всі ці будівлі в Українських Карпатах, з різних причин, зазнали руйнації. Частково вцілів тільки будинок туриста «Явірник» і приблизно в 60х роках був відбудований у дещо спрощеному вигляді. Нажаль з тих часів значних робіт по реконструкції не проводилось, тому в наші дні, хоч він і служив прихистком для мандрівників, але перебував у занедбаному стані. Отож щоб привести притулок до належного стану звичайними ремонтними роботами уже не обійтись. Потрібна повна реконструкція. Це питання під свій контроль взяла Громадська організація «Туристичне товариство «Карпатські стежки». Ліквідувати проблеми запущеної будівлі з деякими архітектурними порушеннями доручили проектанту Олександру Андялоші. Оскільки і земля навколо притулку була захаращеною, а за роки сміття тут назбиралося дуже багато, “Карпатські стежки” організували ряд суботників, протягом місяця це вже третій. Волонтери очистили територію від чагарників, назбирали повну вантажівку сміття, яке звезли на полігон твердих побутових відходів. В рамках акції привезли будівельні матеріали: щебінь та багато каміння. Але неочікувано під час робіт з невідомих причин спалахнув дах будинку. Вогонь знищив другий поверх притулку. Цей поверх був передаварійним – це очевидно, запевняють  місцеві. Але головне що невдовзі будівля буде як нова. Згідно з архітектурним планом, цоколь триматимуть контрфорси. Саму будівлю укріплять армованим поясом. І як запевняє комендант притулку, до кінця вересня будівництво завершать, а унікальний історичний прихисток зможе приймати у своїх стінах любителів активного відпочинку.

М-Студіо

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також