
В нинішній час, коли життя людей стало дуже ритмічним, метушливим і насиченим всілякими подіями, питанню правильного і здорового харчування приділяється все менше і менше уваги. На жаль, така тенденція є не надто втішною, адже може мати багато неприємних наслідків, головним чином для здоров’я і нормального самопочуття.
Саме тому раціональне харчування – це не якась там чергова примха чи каприз. Це скоріше життєва необхідність, якою не варто нехтувати. Далі в статті ми пояснимо, чому харчування має бути не тільки повноцінним, але і раціональним та збалансованим.
Забезпечення організму необхідними поживними речовинами
Їсти зранку, на обід і ввечері потрібно не тільки для того, щоб побороти відчуття голоду. Їжа – це пальне для організму, з допомогою якого задовольняються потреби організму у всіх необхідних макро- та мікроелементах:
- Білків (які потрібні для будови тканин і підтримки імунної системи);
- Жирів (одне з джерел енергії, виконують захисну функцію, сприяють засвоєнню вітамінів і мінералів тощо);
- Вуглеводів (як основного джерела енергії);
- Вітамінів і мінералів (для нормального функціонування організму).
А для того, щоб організм отримував згадані вище елементи в необхідній кількості, харчування має бути раціональним і збалансованим, включати різні продукти, багаті на ті чи інші поживні речовини.
Підтримка належного енергетичного рівня
Збалансоване харчування потрібне і для того, щоб організм людини отримував стільки калорій, щоб цей показник відповідав енергетичним витратам. Бо ж, як відомо, зайві калорії – це пряма дорога до ожиріння та надлишкової ваги, а їх нестача — до виснаження та зниження працездатності, хвороб тощо.
Та якщо ваше харчування грамотно продумане, а всі калорії, так би мовити, пораховані – причин для занепокоєння не буде в принципі.
Забезпечення нормальної роботи організму
Якщо коротко, то правильне і збалансоване харчування має позитивний вплив на роботу систем організму в цілому.
Наприклад, коли говорити про шлунково-кишковий тракт, то варто підкреслити, що достатнє споживання клітковини покращує травлення, вітаміни групи B і магній знижують стрес і підвищують концентрацію, а антиоксиданти й поживні речовини підтримують і покращують захисні властивості організму.
Профілактика захворювань
Раціональне і збалансоване харчування допомагає знизити ризики появи тих чи інших захворювань, зокрема:
- Серцево-судинних недугів;
- Ожиріння та діабету.
- Авітамінозу та нестачі поживних речовин тощо.
Як кажуть, проблемі краще запобігти, аніж її усувати.
Крім згаданого вище, варто акцентувати й на тому, що збалансоване харчування впливає на рівень гормонів, зокрема, серотонін, який відповідає за гарний настрій, а також забезпечує організм енергією, необхідною для нормальної фізичної активності та відновлення сил після навантажень.
Раціональне та збалансоване харчування — це не лише про здоров’я, а й про якість життя. Тому старайтеся не нехтувати цим, відмовтеся від шкідливої їжі та перекусів «на ходу», адже наслідки можуть бути ну дуже не втішними. Бережіть себе та своє здоров’я!
На правах реклами