Ви ніколи не цікавились, чому свято Нового року прийнято зустрічати саме з грудня на січень? Чому в деяких країнах цей день святкують навесні, а то й в літку.
Mukachevo.net докопалось до глибини віків і з’ясували хто і коли сформував, звичні для нас всіх, традиції.
Свято закінчення одного року та початку іншого існувало ще за сивої давнини. Античні країни відзначали цю календарну зміну дещо інакше, і тоді Новий рік символізував закінчення сезону збору врожаю.
Кажуть, що Новий рік – це найстаріше свято. Його відзначали ще у Вавилоні. Тоді і ще багато сотень років після того, Новий рік співпадав з днем осіннього чи весняного рівнодення.
А єгиптяни святкували початок року тоді, коли розливався Ніл. До речі, вода набрана у цей день з річки вважалася святою.
Одна з найстаріших держав - Римська Імперія ще до нашої ери також відзначала Новий рік. І,що цікаво, вже тоді з’явилась традиція дарувати подарунки. В цей особливий день заможні римляни накривали пишний стіл і запрошували туди своїх рабів. Таке свято відбувалось раз у році. Тоді ж рабовласники дарували своїм підлеглим подарунки у вигляді фруктів чи інших наїдків.
Вчені дослідили, що звичай святкувати Новий рік взимку з’явився приблизно у 50-ті роки до нашої ери. Перенести його вирішив Юлій Цезар. Ну і зрозуміло, що з рішенням полководця ніхто не сперечався.
Китайський Новий рік і зараз за датою відрізняється від нашого. В давнину його святкували цілий місяць. І все це дійство супроводжувалось яскравими костюмами, танцями та веселощами.
Наш Новий рік став «зимовим» саме завдяки Юлію Цезарю. Коли той у 45 році до нашої ери ввів новий календар, який потім почали називати юліанським, змінилась і дата святкування Нового року. 1 січня – Новий рік, постановив правитель. І нові правила швидко поширились на всю Римську Імперію. Так і дійшов календар разом з цим святом і до наших днів.
Також радимо прочитати: