У науковців роботи завжди хоч відбавляй. От і зараз вирішували вони проблемне питання гідрологічної пам’ятки природи - болота Чорне багно,яке знаходиться на території національного парку «Зачарований край», що на Іршавщині.
У «Зачарованому краї» на схилах гори Бужора на висоті 840 метрів знаходиться найбільша болотна екосистема Закарпатського регіону – болото Чорне багно. Та болото потерпає від проблем, які потребують негайного вирішення. Тому незважаючи на несприятливі погодні умови, вчені в повній екіпіровці відправились до болота, яке зовсім не схоже на звичайне.
В ньому немає води і про те, що це болото, свідчить тільки м’який ґрунт під ногами, у збереженні якого дуже зацікавлені науковці. Завдяки цьому болоту територія стала національним природним парком. На болоті ростуть рідкісні рослини: росичка – рослина-хижак, журавлина, рослина льодовикового періоду – верес та інші. Та вони можуть зникнути. Осушили болото для того, щоб видобувати торф, глибина залягання якого тут близько 6 м. Та згодом роботи припинили, площа болота зменшилась, а рівень ґрунтових вод упав. Все це спричинило проблеми, які турбують сьогодні і науковців, і місцевих жителів, а саме пожежі, які виникають у суху погоду. Учені бачать єдине вирішення цієї проблеми у підвищенні рівня вод для того, щоб не відбувались загоряння болота і відповідно прилеглої території. Якщо цього не зробити, болото просто зникне.
Знають науковці також, як це потрібно зробити: перекрити канали, щоб вода не витікала. Саме таким простим способом можна буде зберегти і болото, де росте багато цінних рослин і комах, занесених до Червоної книги, а разом і з тим сам природний парк, яких у нас на Україні не так уже і багато.