Щороку 13 жовтня світ відзначає Міжнародний день тромбозу у День народження німецького лікаря, патолога та біолога Рудольфа Вірхова, який був одним з перших у вивченні патофізіології тромбозів.
Тромбоз – це процес, під час якого в організмі людини утворюються згустки крові (тромби). Вони частково або повністю блокують кровоток у судинах, що призводить до виникнення інших захворювань, а часто – до летальних випадків. У світі кожна четверта людина помирає від станів, спричинених тромбозом.
Серед факторів ризику - хірургічні операції, онкозахворювання, патології, при яких спостерігається підвищене згортання крові, тривала нерухомість, випадки тромбозу в сім’ї, прийом препаратів, що місять естроген (протизаплідні таблетки або замісна гормональна терапія), вагітність та пологи.
Ознаки тромбозу – біль, чутливість у литці або стегні, набряк ноги, стопи або щиколотки, почервоніння, помітна зміна кольору, тепло. Симптоми тромбоемболії легеневої артерії - задишка, швидке дихання, біль у грудях, який може посилюватися при глибокому диханні, пришвидшений пульс, запаморочення, втрата свідомості. Якщо тромб потрапляє у мозок, у людини стається інсульт, якщо до судин серця - інфаркт.
Тромбозу та станам, які він викликає, можна запобігти. Для цього потрібно вести здоровий спосіб життя з регулярними помірними фізичними навантаженнями. Вживати у своєму щоденному раціоні більше рослинної їжі та достатню кількість води. Крім цього, слід регулярно робити аналіз крові та проходити профілактичні обстеження, а за наявності варикозного розширення вен, не зволікати з операцією.
Детальніше про тромбоз у нашому новому відео розповідає завідувач відділення судинної хірургії, кандидат медичних наук Євген Гардубей.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!