
Нещодавно на популярному угорському пляжі на Дунаї був помічений інвазивний вид медузи.
Видання 24.hu пише, що це вид прісноводної медузи, Craspedacusta sowerbii. Цей невеликий вид, лише кілька сантиметрів у діаметрі, вважається інвазивним і, як вважають, походить з Китай. Діаметр парасольки дорослої медузи досягає 2,0—2,5 см.
В Угорщині популяції Craspedacusta sowerbii зазвичай процвітають у гравійних кар'єрах і стоячих руслах річок за ідеальних умов. Відомо, що цей вид чутливий до таких факторів, як температура води, рівень pH і прозорість води.
Однак деяких угорців засмутив той факт, що медузу виявили у Дунаї, поблизу популярного курорту Фадд-Домборі. Утім дослідники-екологи кажуть, що людям боятися нічого - хоча у щупальцях медуз є мікроскопічні жала, які містять токсини, ці укуси становлять загрозу лише для дуже маленьких організмів.
Слід зазначити, що подібний вид медуз нині зустрічається у прісних водоймах по всьому світу. За останні роки вони також заполонили деякі річки України та головну водну артерію країни – Дніпро.
Медуза-краспедакуста для Дніпра вже не є дивиною, вона з'являється, коли вода прогрівається вище 25 градусів за Цельсієм. Її зустрічають рибалки біля Запоріжжя, міста Дніпро та значно вище за течією, у районі Києва.
Цікаво, що в Україні вперше їх виявили ще у 1979 році у водоймі поблизу Чорнобильської АЕС. Потім медуз зустрічали в Трипільській ГЕС, Канівському водосховищі та поблизу Хмельницької АЕС. За останні кілька років цих медуз значно побільшало.
На Закарпатті краспедакусту ще не фіксували, оскільки їй не до вподоби прохолодна вода гірських річок. Однак цілком можливо, що у ставках, де вода прогрівається значно краще, китайська медуза вже також з'явилася.
