розглядали на нараді в облдержадміністрації
Голова облдержадміністрації цього вівторка провів нараду з головами райдержадміністрацій, на якій розглянуто виконання деяких доручень Президента України, показники соціально-економічного розвитку регіонів та низку важливих питань життєдіяльності області.
Питанням номер один назвав голова ОДА стан розрахунків за енергоносії та погашення заборгованості із виплати заробітної плати. “Якщо населення сплачує за газ, воду та електроенергію практично стовідсотково, то заборгованість підприємств теплокомуненергетики цьогоріч збільшилася. Ситуацію потрібно виправляти, адже вже треба готуватися до опалювального періоду 2008-2009-их років”, – зазначив Олег Гаваші, розпочинаючи нараду. Керівники місцевих органів влади мають бути задіяні всі важелі, щоб на початок сезону не опинитися в патовій ситуації, коли через борги не виділятимуться ліміти на газ.
Так само і щодо виплати заборгованості по заробітній платі: попри об’єктивні обставини, пов’язані із ситуацією на Солотвинському солеруднику та ВАТ `Закарпатполіметали`, голови райдержадміністрацій повинні вживати всіх заходів впливу на керівників, які не виплачують людям зарплату. При цьому має бути налагоджена співпраця зі всіма контролюючими і правоохоронними органами.
Також на нараді Олег Гаваші повідомив про те, що з держбюджету в область нарешті надійшов перший транш субвенції на соціально-економічний розвиток. Закарпатська облдержадміністрація довго домагалася, щоб уряд затвердив перелік об’єктів, на які підуть кошти субвенції. Із великим запізненням, але кошти надійшли, тож тепер питання розподілу коштів буде вирішуватися на черговій сесії обласної ради. Важливо ефективно використати ці кошти. Більшість районів активно працювала над цим з початку року, тож одразу взялися до їх освоєння. Але деякі виявилися не готовими до початку робіт. Олег Гаваші підкреслив, що керівники районів нестимуть персональну відповідальність за освоєння коштів державної субвенції.
Йшлося на нараді і про виконання Указу Президента України щодо створення дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Хоч наша область і у лідерах, однак в деяких районах цьому питанню не надають належну увагу. Але якщо на Воловеччині, Міжгірщині та Перечинщині активно взялися за цю справу і невдовзі тут запрацюють дитбудинки сімейного типу чи прийомні сім’ї, то, як не парадоксально це звучить, в Ужгороді досі нема жодного такого закладу.
На особистому контролі голови облдержадміністрації і питання благоустрою, санітарної очистки території області. Загалом Олег Гаваші висловив задоволення станом справ – з весни зроблено багато, але чистота і порядок повинні бути не тільки вздовж центральних трас, а повсюдно – в селах, біля річок, на кладовищах тощо. А це – не одноразова акція у вигляді місячника із благоустрою, а щоденна робота органів місцевої влади.
Закарпаття є своєрідною візитівкою України, адже ми – на кордоні з чотирма державами Євросоюзу. Тому повинні дбати про те, що побачать іноземці, в’їхавши на територію України. Зараз серйозно візьмуться за наведення ладу як із рекламними біл-бордами, так і з придорожніми базарчиками та автобусними зупинками. Голова облдержадміністрації дав доручення начальнику управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації розробити кілька проектів автозупинок на основних дорогах. Оновлять і архітектурні споруди, покажчики, що розташовані на в’їздах в Закарпатську область. Все це має зводитись із врахуванням закарпатського колориту.
Щодо реклами вздовж доріг, то у нас побільшає так званої соціальної реклами, яка пропагуватиме, скажімо, закарпатські пам’ятки архітектури, сімейні цінності тощо. Обабіч головних доріг встановлюватимуть спеціальні щити, на яких буде розміщена інформація про головні природні, історико-архітектурні цінності краю. “Це невеликі кошти, але результат від наявності такої інформації буде значним. Багато туристів, які відвідують наш край не знають, як унікальні об’єкти вони можуть побачити на Закарпатті”, – каже керівник області. Саме тому вже найближчим часом до реалізації цього проекту будуть залучені відповідні фахівці.
Загалом нарада з керівниками районів тривала більше години. По кожному з розглянутих питань дані конкретні доручення, виконання яких на контролі в керівника краю. Щодо підсумків соціально-економічного розвитку області у першому півріччі цього року, то це питання детально аналізуватимуть вже на найближчій колегії облдержадміністрації, повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.