ФАПи, водогони, вуличне освітлення

10
0

та багато іншого зроблять закарпатці у співпраці з ООН

У нашій області реалізовується низка проектів через співпрацю місцевих громад, влади та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні. ПР ООН підтримує невеликими ґрантами проекти в рамках «Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Йдеться про втілення громадської ініціативи, спрямованої на поліпшення базової місцевої інфраструктури у п’яти пріоритетних сферах: охорона здоров’я (підтримка мережі фельдшерсько-акушерських пунктів); енергетика (енергоощадні заходи, збільшення використання відновних джерел енергії тощо); навколишнє середовище (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів); комунальне водопостачання; комунальний транспорт (подолання ізольованості в сільській місцевості).

Не менше 50 % бюджету мікропроекту громади має складатися з місцевих внесків, у тому числі й членів громади (не менше 5 %), приватного сектору та центрального й місцевого бюджетів (не менше 45 %), решта коштів (50 % бюджету проекту) – від донорів Проекту – ЄС та ПР ООН (але не більше ніж 10 тис. дол. США).

Минулої п’ятниці відбулося засідання обласної координаційної ради з питань реалізації проекту з участю міжнародного менеджера проекту, доктора Джейсінгха Саха, спеціаліста з розвитку громад проекту Югеша Прадхананга, керівників Закарпатської ОДА та облради, представників із районів і безпосередньо від громад, які втілюють проекти.

Відкриваючи засідання координаційної ради у своєму вступному слові Василь Брензович відзначив, що: «Наразі вже підписано угоди про партнерство у Берегівському, Великоберезнянському, Воловецькому, Міжгірському, Перечинському, Рахівському, Свалявському, Тячівському районах. А такі райони, як Іршавський, Мукачівський, Ужгородський і Хустський, віднесені до резерву».

Представники ПР ООН наголосили, що, хоч у світі й криза, обіцяні кошти будуть надані, й важливо до вересня мати підготовлені проекти в кожній із обраних місцевих громад, аби вже наступного року розпочалося фінансування. 

Закарпатці планують допомогу партнерів насамперед скерувати, наприклад, на енергоощадження дитсадків Боржави, Гукливого, музичної школи Косоні, будинку культури Квасова, на ремонт водогону у В. Бакті, ремонти й обладнання ФАПів, амбулаторій сімейної медицини в Яношівці, Біласовиці, В.Воротах, на вуличне освітлення в Негровці та зробити багато корисного для інших сіл.

Лариса ПОДОЛЯК

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також