
Чимало закарпатських сайтів поширили новину, яку розповсюдила дописувачка фейсбук-спільноти "Громадський форумі Берегівщини" про отримані нею фальшивої купюри в банкоматі "Приватбанку".
Зокрема мешканка міста Берегово Світлана Козлюк повідомила, що 21 лютого з нею сталася неприємна ситуація:
— Я знімала кошти в банкоматі Приватбанку по вул. Мужіївській 119. Як зазвичай, видало купюри номіналом 500 грн, які я відразу заховала в гаманець. А сьогодні під час розрахунку я виявила між 500 гривневими купюрами - СУВЕНІРНУ! У мене був шок! Шкода, що я відразу на місці не перерахувала і не звернулася куди слід. Отже, всім раджу - будьте уважні і обережні. Фото додаю, — повідомила берегівка.
Слід зазначити, що сувенірну купюру номіналом 500 гривень Світлана Козлюк виявила у своєму гаманці лише через три дні, а саме 24 лютого. І зазначила у коментарях, що не звернулася до адміністрації банку саме через те, що минулого досить багато часу і не мала свідків.
Але це не завадило багатьом сайтам розповсюдити інформацію про цей випадок.
Редакція Mukachevo.net звернулася за коментарем до Приватбанку через мережу Facebook. І лише через кілька днів надійшла відповідь.
"Банкноти перевіряються банком. У випадку, якщо клієнт зіштовхнувся зі складнощами при отриманні готівки в банкоматі, йому рекомендується звернутись в підтримку за одним із каналів, що вказані на нашому сайті", — повідомили у банку.
Також на сайті установи зазначається, що перед тим, як гроші потрапляють до банкомату вони тричі проходять перевірку за допомоги спеціальних детекторів. А саме: під час прийому від населення чи підприємців безпосередньо в банку; при перерахунку грошей, коли їх здають у сховище; при підрахунку купюр перед зарядкою в банкомати.
Тобто фальшиві купюри без будь-якого захисту зазвичай виявляють вже на першому етапі. Через неуважність касирів чи інші причини фальшиві купюри можуть бути виявлені лише на другому етапі перевірки. Це можуть бути підробки високого рівня. А потрапляння сувенірної купюри до банкоматів практично виключено - адже виконані вони на звичайному папері без будь-яких ступенів захисту.
Звичайно, можна з порозумінням поставитися і до реакції жінки із закарпатського Берегова, яка почувається ошуканою. Однак її допис, який не базується на безпосередніх доказах навряд чи міг претендувати на новину...
У будь-якому разі громадянам слід бути обережними під час здійснення операцій з грошима. І при виявленні фальшивих банкнот - негайно звертатися до адміністрації установи або правоохоронних органів.