Серед різноманітного рослинного та тваринного світу Національного природного парку «Синевир» є багато представників Червоної книги України, які потребують посиленої охорони. Серед птахів до таких належить реліктовий вид високогірних хвойних лісів Карпат – глушець (глухар).
Щороку, починаючи з березня, працівники служби державної охорони та єгерської служби заповідника проводять детальне дослідження всієї території парку з метою виявлення, вивчення та обліку всіх токовищ глухарів. Ці птахи мешкають на надзвичайно глухих, віддалених від людини територіях: минулорічних токовищах, галявинах, у приполонинних смерекових лісах, місцях поблизу боліт. У цих місцинах вдосвіта збираються близько 15 особин самців і розпочинають свою пісню. При появі самки вони злітаються на бій, після якого переможець продовжує токування. А далі — відбувається парування, повідомляє НПП «Синевир».
З березня по травень в НПП «Синевир» триває період тиші, коли забороняються неорганізоване масове відвідування лісу без перепусток населенням та відпочиваючими, будь-яке відхилення від території зони рекреації, всі види лісогосподарських, лісозаготівельних та інших робіт неподалік токовищ та в межах його ареалу. Служба державної охорони парку здійснює постійний контроль за дотриманням природоохоронного режиму парку, рейди з метою запобігання випадків браконьєрства.
За обліковими даними чисельності глухаря у НПП «Синевир», за останні 10 років стан популяції стабільний.