
Сучасний ритм життя змушує багатьох із нас нервувати. Деякі в результаті великої кількості емоцій деякі з простої мови переходять на крик.
Японські спеціалісти галузі сучасних технологій розв'язали цю проблему досить оригінально. Вони розробили спеціальний фільтр, в основі якого лежить штучний інтелект. Він розпізнає коли людина розмовляє з підвищеним голосом і перетворює гнівну промову в звичайну розмову. Даний фільтр встановлюється в телефонних слухавках операторів колцентрів.
Чим так важлива розробка
Великі організації прекрасно знають що таке стрес на робочому місці. Сотні робітників кожного дня страждають від нього. А особливо працівники колцентрів. Велика кількість клієнтів висловлює робітникам сайтів з азартними іграми (наприклад https://casinoelslots.com.ua/uk/games/smartsoft/smartsoft-balloon-pl2), представникам віртуальних магазинів та виробників, своє незадоволення.
Деякі масштабні компанії навіть ввели в робочий процес програми по управління гнівом, котрі складаються із:
- Медитації;
- релаксації;
- терапії, спрямованої на подолання дратівливості та тривоги;
- йоги.
Однак, метод японських спеціалістів компанії SofBank здається більш дієвим і безпечним для психічного здоров’я людини.
Розробка SofBank
За допомогою штучного інтелекту спеціалісти SofBank створили пристрій, здатний перетворювати агресивні висловлювання та крики в спокійну мову. Розробники стверджують, що на створення розробки вони витратили три роки. Фільтр був створений у відповідь на проблему нестабільності людини в умовах роботи, де на неї вчиняється постійний психологічний тиск.
Для голосового фільтра SoftBank характерний двоетапний принцип функціонування:
- Ідентифікація гнівного голосу за допомогою штучного інтелекту та відокремлення ключових аспектів мови.
- Трансформування голосу в більш природний і ввічливий тон за допомогою акустичних інструментів. Слова, вимовлені людиною, не змінюються.
Як результат, оператори колцентру почують образливі вислови, однак в більш м'якій формі,. Планується, що це сприятиме зниженню рівня стресу і тривожності.

Для навчання штучного інтелекту інженери залучили 10 акторів. Вони записали понад 10 000 фрагментів голосових даних, що включали найпоширеніші фрази:
- лайки;
- звинувачення;
- крики;
- погрози;
- вимоги;
- перепрошення.
Плани SoftBank щодо впровадження нового голосового фільтра в колцентрах, наразі ще не озвучені. Однак подібне оригінальне, інноваційне рішення обіцяє у майбутньому позитивно вплинути на емоційний стан операторів.
На правах реклами