Голова ОДА видав доручення щодо успішного проведення в області земельної реформи

3
0

і підготовки професійних кадрів

        27 березня  на засіданні колегії ОДА розглядалось питання „Про стан проведення земельної реформи в області”. За підсумками колегії голова облдержадміністрації видав доручення.

    Зокрема райдержадміністрації, міськвиконкоми, відповідні структурні підрозділи облдержадміністрації, головне управління земельних ресурсів у Закарпатській області, управління з контролю за використанням та охороною земель в Закарпатській області повинні привести у відповідність документацію щодо проекту землеустрою (передбачивши території для громадських пасовищ, сміттєзвалищ, кладовищ, перспективних вулиць, мікрорайонів, індивідуальної забудови,  закладів культури, освіти, медицини) відповідно до Порядку складення плану земельно-господарського устрою території населеного пункту. Буде також проведено аналіз ефективності і цільового використання земель Збройних Сил України та вирішуватиметься в установленому порядку питання щодо подальшого використання цих земель.

        До кінця  2008 року  має бути завершено видачу  державних актів на право власності на землю власникам сертифікатів на право власності на земельну частку (пай), а до кінця 2009 року – роботи з інвентаризації та нормативної грошової оцінки земель, а також роботи із розмежування земель державної та комунальної власності.

        Крім того, до кінця 2009 року необхідно завершити встановлення меж населених пунктів, насамперед віднесених до курортних, меж територій  природно-заповідного фонду, водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, меж земельних  ділянок  лісогосподарського призначення, а до 1 червня 2009 р. – розроблення та затвердження в установленому порядку генеральних планів забудови населених пунктів.

        Що важливо, в місцевих бюджетах мають бути закладені кошти для проведення інвентаризації та грошової оцінки землі на території районів і міст. А для наповнення бюджетів необхідно затвердити перелік земельних ділянок несільськогосподарського призначення для продажу через аукціони, а також продаж права оренди земельних ділянок.

        Низка доручень стосується агропромислового комплексу. Так, голова облдержадміністрації доручив розробити заходи та подати на розгляд сесії обласної ради Програму щодо збільшення площ ріллі в області, придатних для посіву зернових, для овочівництва, виноградарства, садівництва. В рамках чинного законодавства вирішуватимуть і питання роздержавлення земель та майна радгоспів. В дорученні йдеться і про створення комісії з проведення  розмежування земель м. Ужгород та Ужгородського району.

                                                                  * * *

         Голова облдержадміністрації видав також доручення, яке стосується взаємодії обласної служби зайнятості з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування щодо забезпечення подолання дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили на ринку праці області. Як відомо, вже сьогодні великі підприємства, що працюють на сучасних технологіях, відчувають гостру нестачу кваліфікованих кадрів. Тому це важливе питання також розглядалось на засіданні колегії облдержадміністрації.

              Дорученням голови ОДА передбачено здійснити комплекс організаційних та інформаційних заходів щодо сут­тєвого підвищення конкурентоспроможності трудового потенціалу на ринку праці шляхом впровадження ефективної підготовки кадрів для подальшого роз­витку конкретних підприємств та економіки області. Для цього вивчать стан та перспективи розвитку підприємництва в кожному населеному пункті, зокрема щодо розвитку малого і середнього бізнесу, сільського зеленого туризму, відродження художніх промислів, виробництва і переробки сільськогосподарсь­кої продукції, збору ягід, грибів тощо, забезпечивши при цьому відповідну професійну під­готовку безробітних.

         Серед іншого, зобов’язано управління освіти і науки, головні управління економіки, праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, обласний центр зайнятості до початку липня ц. р. внести пропозиції щодо створення навчального центру державної служби зайнятості в Закарпатській області. А також вжити конкретних заходів, спрямованих на підвищення мотивації учнівської молоді до праці, особливо до набуття робітничих професій; забезпечити спільно з місцевими органами виконавчої влади ефективне бронювання робочих місць у відповідності з вимогами чинного законодавства та реальних потреб у працевлаштуванні осіб з числа соціально вразливих верств населення і сприяти працевлаштуванню найбільш незахищених верств населення, насамперед дітей-сиріт, одиноких матерів, інвалідів, повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також