
та пояснювати сиротам, що сприяти контрабанді та нелегальній міграції — не добре
З початку цього року прикордонники Чопського загону затримали на Великоберезнянщині 144 нелегалів, серед них – громадяни Китаю, Індії, Грузії, Чечні та Бангладешу. Цього тижня прикордонники впіймали ще й 15-ох палестинців.
Останнім часом дедалі більше активізується діяльність злочинних угрупувань, які переправляють біженців через кордони з ЄС, але наводити порядок відповідним службам належно не вдається. Про це днями говорили під час наради у Великому Березному, ініційованої Департаментом охорони державного кордону.
Міліціонери та сільські голови нарікали на плинність кадрів серед прикордонників. Нові охоронці кордону, які прибувають на роботу до Закарпаття, – здебільшого немісцеві. Вони мало орієнтуються в горах, а отже, не знають можливі стежки, якими мігранти перетинають межі області.
Перш ніж перетнути зелений кордон, нелегали переховуються у лісах, як правило, у занедбаних хатинах. Проте притулком для мігрантів слугують також оселі місцевих мешканців, котрі, допомагаючи іноземцям, заробляють гроші. Запобігти цьому, за словами прикордонників, повинні саме дільничні інспектори та сільські голови .
Заступник директора Департаменту охорони державного кордону Валерій Суботін пообіцяв, що віднині служби співпрацюватимуть активніше. Разом з цим, розяснювальну роботу прикордонники мають намір провести у Перечинському будинку-інтернаті, щоб сирітська молодь не сприяла контрабанді та нелегальній міграції через українсько-словацький кордон.
Закарпаття online