Як обрати генератор для дому: Три поради, які варто врахувати

19

Мати у своєму розпорядженні автономне джерело електропостачання – це велика перевага, тим більше – за нинішніх умов. І якщо ви вирішили придбати такий пристрій, не робіть це поспіхом, позаяк асортимент великий, і часто це просто-напросто заганяє в глухий кут.

Оглядаючи всі доступні генератори, потрібно обов’язково врахувати кілька важливих параметрів, а також умови експлуатації електрогенеруючого пристрою. Коли на ці питання є відповіді, можна сміливо братися за оформлення замовлення.

Отже, як обрати генератор для дому, щоб не прогадати? Тримайте три важливі поради, які стануть у нагоді.

Для квартири чи дому?

Якщо ви проживаєте в квартирі, логічним рішенням буде купівля інверторного генератора, позаяк він і компактний (можна запросто встановити на балконі), і працює набагато тихіше, аніж аналоги (не будете дратувати сусідів).

До того ж інверторного генератора за голову достатньо для безпечного живлення ключових пристроїв у помешканні.

Що ж стосується приватного будинку, тут можна сміливо брати синхронний генератор – він в рази потужніший, аніж інверторний, і дозволяє, так би мовити, заживити увесь дім.

Бензиновий чи дизельний

У випадку купівлі генератора для квартири, тут, ясна річ, потрібно брати інверторний бензиновий – це навіть не обговорюється.

Але якщо мова йде про заміський будинок чи комерційний об’єкт, в такому разі можна обирати між бензиновим і дизельним. Але який конкретно?

Генератори, що працюють на бензині:

  • Нижча ціна
  • Легше запускаються в холодну пору
  • Працюють тихіше
  • Підходять для короткотривалого використання
  • Простіші в обслуговуванні

Але в той же час варто відзначити, що бензинові генератори споживають більше пального, а після кожних 2-4 години використання потрібно робити перерву на 15-20 хвилин.

Генератори, що працюють на дизпаливі:

  • Вища ефективність
  • Економні
  • Тривалий термін служби
  • Можуть працювати понад 10 годин без перерви

Однак коштують дорожче та створюють під час роботи значно більше шуму, аніж бензинові.

Яку потрібно потужність

Щоб не переплачувати за кіловати, які ви не використовуватимете, краще попередньо зробити розрахунок потужності, яку ви реально потребуєте для живлення ваших пристроїв у домі.

Адже можна обрати рішення з потужністю від 1 до 5, 6, 10  кВт і так далі.

До прикладу, для квартири можна сміливо купувати генератор з номінальною потужністю 3,5 кВт, а для будинку, де може бути більша потреба у живленні, оптимальним рішенням буде 5-5,5 кВт номінальної потужності.

Тобто для початку добре все обміркуйте, щоб не придбати або занадто слабкий, або занадто потужний генератор. Крім того, врахуйте, що потужність впливатиме і на розхід пального.

Та яким би не був ваш остаточний вибір, купуйте такі пристрої тільки в надійних постачальників, віддаючи перевагу іменитим брендам – якщо ви хочете обзавестися дійсно якісним і надійним генератором.

На правах реклами

Коментарі

Читайте також