
Фарбування є завершальним етапом комплексної роботи, яку необхідно провести, щоб оновити зовнішній вигляд автомобіля. Якісна підготовка до цього оновлення займає немало часу.
Але жоден етап не можна пропустити — інакше це негативно позначиться на результаті. Розповідаємо, що та в якій послідовності потрібно зробити, перш ніж братися до фарбування.
Миття, огляд, демонтаж навісних елементів
Передусім авто треба помити — більш ретельно, ніж ви це робите зазвичай. У важкодоступних місцях, швах, щілинах тощо не має залишитися піску, багнюки, старої оливи, воску та іншого бруду. Для очищення поверхонь оптимально підійде тандем з автошампуня та знежирювача.
Вимиту машину слід оглянути на предмет наявності пошкоджень — подряпин, вм’ятин, корозії, прогнилих зон. Якщо такі є, необхідно їх усунути. Можна зробити це самостійно або звернутися до професіоналів, наприклад, в компанію Autocolor у Львові, яка має власний центр кузовного ремонту. Під час огляду особливу увагу приділіть потенційно проблемним місцям — порогам, стійкам, крилам, стикам.
Останньою дією на цьому етапі стає часткове розбирання. Ручки, молдинги, фари, бампери, дзеркала знімаються. Якщо якийсь елемент є незнімним і при цьому не підлягає фарбуванню, його варто закрити плівкою або малярним скотчем.
Очищення поверхонь
Щоб фарба лягла рівномірно, щільно вкрила метал і якісно з ним зчепилася, потрібно очистити поверхні від усього зайвого:
- Стару пошкоджену фарбу прибираємо за допомогою звичайного наждачного паперу.
- Непошкоджені ділянки матуємо наждачкою з дрібним зерном.
- Незначну корозію усуваємо шліфувальною машинкою.
- Глибокі пошкодження доцільно видаляти хімічним методом — за допомогою перетворювача іржі.
- Після видалення іржі проблемні ділянки обробляємо антикорозійним ґрунтом.
Підготовлені таким чином поверхні слід якісно просушити, перш ніж переходити до наступного етапу.
Знежирення, шпаклювання, ґрунтування
Починаємо зі знежирення поверхонь антисиліконом або іншим засобом. Це необхідно для того, щоб автомобільна шпаклівка лягла рівним шаром і міцно трималася. Нанесена маса має висохнути — для цього їй достатньо 30–40 хвилин, якщо шар не був занадто товстим. Таких шарів має бути 2–3 — залежно від поточного стану поверхонь і типу матеріалу, що використовується. Після цього шпаклівку шліфують наждачним папером — спочатку Р180-Р240, потім Р400-Р600.
Далі — ґрунтування. Його задача — покращити зчеплення і захистити метал від корозії. Щоб цього досягти, купуйте антикорозійний ґрунт і накладайте його у два-три шари. Кожному наступному шару передує ретельна сушка. Верхній шар не забудьте відшліфувати до гладкості та перед фарбуванням знежирити. Ґрунтувати кузов зручно за допомогою фарбопульта й компресора.
Наостанок захистіть від фарби дно та колеса, закривши їх плівкою. Тепер ваше авто повністю готове до фарбування.
На правах реклами