Як підібрати вентиляцію в приватний будинок чи котедж

13
0

Будівля приватного будинку, так само як і ремонт, може забрати всі сили та енергію та будь-які помилки у проектуванні згодом викликають роздратування.

Забезпечення якісної вентиляції - один з найважливіших критеріїв функціонування приватного будинку або котеджу, тому що без правильної циркуляції повітря в приміщенні утворюється грибок, з'являються неприємні запахи і вогкість, стає важко дихати.

Природна вентиляція повинна бути в будь-якому будинку незалежно від архітектури, інтер'єру та інших акторів, однак такий формат не завжди ефективний, що особливо відчувається влітку, тому багато хто воліє доповнювати природну вентиляцію примусовою.

Види вентиляції у приватному будинку

Будівля приватного будинку передбачає монтаж природних, примусових, витяжних і припливно-витяжних типів вентиляції.

Природна вентиляція. Є обов'язковою умовою будівництво нового будинку. Являє собою вбудовані в стіни канали, якими повітря виходить надвір через спеціальні отвори. Основним елементом такої вентиляції є відкриті вікна, кватирки, щілини у стінах, дверях, через які в приміщення заходить свіже повітря з вулиці.

Примусова вентиляція. Нею часто доповнюють природне, яке не справляється з навантаженням. Є багато типів вентиляторів, які виконують різні функції, іноді доповнюючи одне одного. Наприклад, установка вентилятора необхідна у приміщеннях з камінним опаленням для рівномірного розподілу тепла та виведення назовні продуктів горіння. Це приклад вузькопрофільного вентилятора, який не підійде для монтажу на кухні.

Приточно-витяжна вентиляція. Встановлюється у приміщеннях з високим індексом збереження накопиченого тепла та часто доповнюється спеціальними пристроями – рекуператорами. Система працює так, що рекуператор проходить тепле забруднене повітря із приміщення, віддаючи в акумулятор накопичену теплову енергію. У той же час через зовнішнє отвір у приміщення потрапляє холодне свіже повітря з вулиці, яке відразу потрапляє під лопаті рекуператора, проходить через фільтри і забирає собі тепло з акумулятора, а далі подається в приміщення. Така система працює циклічно, кожен цикл триває приблизно 70 секунд.

Витяжна вентиляція працює лише на виведення використаного повітря із приміщення. Найпростіший приклад - витяжка на кухні. Завдяки різниці тисків усередині приладу та зовні повітря засмоктується в шахту та виводиться назовні. Плюс такої вентиляції – незалежність від погодних умов.

Вентиляція у будинку

У будинку є кілька приміщень, вентиляція в яких має бути обов'язковою: кухня, санвузол, підвал, гараж. Характерною рисою таких приміщень є порівняно невеликий об'єм, специфічні запахи, висока вологість та погана природна циркуляція повітря.

Правильна вентиляція кухні

Кухня це, можна сказати, національне місце в будинку, де збирається вся сім'я, ведуться важливі розмови, одночасно готується їжа і бігає під ногами кіт. Словом, запахи тут витають дуже різноманітні, практично завжди душно та волого від пари та кількості людей. Саме тому важливо зробити ефективну вентиляцію із правильною конструкцією, щоб забруднене повітря виводилося не в сусідні приміщення, а на вулицю.

Вентиляція санвузла

Ну, тут навіть пояснювати нічого не потрібно – всі і так розуміють, що таке туалет та ванна кімната. Вічно запотіле дзеркало, вода на підлозі, темні плями на стіні та стелі. І запахи. Санвузол - святе місце для вогкості, вологи та відповідних запахів. Тут важливо встановити не просто досить потужну вентиляцію, а й передбачити наявність зворотного клапана в приладі, завдяки якому повітря виводитиметься назовні, а не повертатиметься в кімнату.

Вентиляція гаража

Правильна вентиляція гаража допоможе вберегти автомобіль від корозії та інших неприємностей, пов'язаних з високим вмістом вологості в повітрі. Крім того, гараж – це те місце, де велика концентрація вихлопів, автомобільної хімії, запахів пального. Щоб це все не накопичувалося і не шкодило здоров'ю та техніці, вентиляція має бути добре продуманою та якісною.

Вентиляція підвалу

У багатьох підвал асоціюється з аналогічним приміщенням з фільму "Один удома" - похмура кімната з купою всіляких речей. Частково так і є, а в деяких будинках у підвалах встановлюють опалювальний котел, який опалює весь будинок. Є й такі будинки, де підвали є житловими кімнатами, майстернями, коморами. Встановлювати вентиляцію потрібно відповідно до об'єму приміщення, його призначення та необхідного рівня повітрообміну.

Підходи до проектування вентиляційних систем

Існує два основних підходи до проектування вентсистем: за кількістю мешканців та на підставі показників якості повітря.

Перший підхід передбачає розрахунок необхідної кількості повітря на людину з урахуванням типу приміщення, другий - виходячи з наявних даних щодо якості повітря, рівня вмісту кисню, вуглекислого газу, забруднень.

Такі розрахунки краще довірити спеціалістам, тому що без спеціальних знань та досвіду буд

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також