Як правильно вибрати газовий гриль: основи

10

Для того, щоб готувати смачну та здорову їжу, використовуються різні вироби.

І грилі газові посідають далеко не останнє місце у списку цих пристроїв.

Основні переваги газових грилів, що відрізняють їх від вугільних та електричних

Взагалі, перелік їх плюсів досить великий, але основних – кілька:

  • вони зручні, універсальні;
  • порівняно з вугільними набагато менше важать;
  • якщо порівнювати з електричними, то економічніші і не прив'язані до джерела енергії;
  • швидке нагрівання гарячих поверхонь - газовий гриль забезпечує швидке і рівномірне приготування їжі. Це досягається завдяки тому, що газ швидко нагрівається і може бути відрегульований залежно від потреб кухаря;
  • можливість регулювання температури.

Газовий гриль відкриває безмежні можливості! На ньому можна готувати буквально все: від курки та морепродуктів до овочів та десертів. Якщо страву можна приготувати на плиті або в духовці, її швидше за все можна приготувати і на грилі.

На що потрібно орієнтуватися при виборі грилю

Такий гриль дозволяє приготувати велику кількість їжі за короткий проміжок часу. Це особливо корисно при приготуванні великої кількості їжі для гостей та вечірок.

Найголовнішим критерієм вибору є категорія. Формально їх можна розділити на три: вбудовані, мобільні та переносні.

Вбудовувані грилі підійдуть для власників котеджів або дачних будинків з повноцінною кухнею, що використовується і в холодну пору року.

Переносні грилі підійдуть для виїздів на пікнік із друзями та родиною. Вони порівняно невеликі, легкі та компактні.

Мобільні грилі теж підходять для власників котеджів чи дачних будинків. Є найпопулярнішими. Оснащені колесами, тому їх можна легко переміщати з дому на ділянку для приготування на вулиці, а потім повертати на місце зберігання. При покупці зверніть увагу на колеса у гриля. Маленькі коліщатка підходять для перевезення по твердих покриттях – бетонні або асфальтовані доріжки, бруківка, дерев'яні настили. Якщо гриль доведеться возити травою, землею або гравійними доріжками, краще вибрати модель з великими колесами – їх може бути два або більше.

Оптимальна кількість пальників під ґратами – чотири. Три пальники – це мінімум. Чотири пальники дозволять одночасно смажити та запікати, тобто готувати на прямому та непрямому вогні. Інша половина підійде для безпечного запікання, тому на решітці має бути достатньо місця.

Цей спосіб приготування важко реалізувати на грилях з трьома пальниками, оскільки має працювати щонайменше два пальники, щоб підтримувати робочу температуру. І в результаті над третім, не включеним пальником буде мало місця для запікання.

Грилі з п'ятьма-шістьма пальниками під ґратами підійдуть для любителів готувати багато продуктів за один підхід. Наприклад, овочі: кабачки, баклажани, болгарський перець. Для них потрібно вдвічі-втричі більше місця, ніж для м'яса, при цьому вони займають багато місця на ґратах.

Поверхня панелі може бути гладкою або рифленою. Перша оптимальна для гамбургерів, риби та овочів, друга – для жирного м'яса. Бувають моделі і з двома типами жарювальних поверхонь.

Найпростіші грилі допоможуть посмажити, згасити або запекти. За допомогою додаткових аксесуарів можна розширити функціонал гриля: коптити, готувати на рожні та випікати. Недоліки газового грилю н численні. Наприклад, газові грилі можуть бути обмежені у своїх можливостях, таких, як деякі методи низькотемпературного приготування.

М'ясо на грилі є обов'язковим атрибутом будь-якого пікніка. Ароматне, соковите воно незмінно викликає захоплення гостей. Грилі на газі дозволяють готувати його без обмежень.

На правах реклами

Коментарі

Читайте також